Niemalże wszyscy uczestnicy Ligi Mistrzów 2015/16 już znani. PGE Skra Bełchatów otrzyma "dziką kartę"?

Znamy już 26 z 28 uczestników kolejnej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów. Z PlusLigi udział mają zapewnione dwa zespoły, zaś jedna drużyna liczy na przyznanie jej "dzikiej karty".

Tomasz Rosiński
Polskę w LM 2015/16 będą na pewno reprezentować Asseco Resovia Rzeszów (mistrz kraju) oraz Lotos Trefl Gdańsk (wicemistrz PL), natomiast PGE Skra Bełchatów liczy na otrzymanie od Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV) przepustki na udział w tych rozgrywkach.
W poprzednim sezonie Champions League, Resovia wywalczyła srebrny medal, a Skra zajęła 4. pozycję. Najlepszym klubem Europy okazał się Zenit Kazań, który w finale pokonał rzeszowian 3:0.
Lotos Trefl Gdańsk (zdobywca PP i wicemistrz Polski) zadebiutuje w Lidze Mistrzów Lotos Trefl Gdańsk (zdobywca PP i wicemistrz Polski) zadebiutuje w Lidze Mistrzów