Sparingowo przed LŚ: Irańczycy w trzecim starciu lepsi od Finów

W 3. meczu sparingowym, który został rozegrany w ramach przygotowań do Ligi Światowej 2015, reprezentacja Iranu okazała się lepsza od kadry Finlandii.

Irańczycy, po dwóch kolejnych porażkach z Finami, w trzeciej konfrontacji nie dali szans swoim rywalom, zwyciężając w trzech setach (kolejno do 17, 22 i 13). Mistrzów Azji do wygranej poprowadził duet: Amir Ghafour (14 punktów) - Farhad Ghaemi (10 punktów). W dodatkowej partii Suomi triumfowali 25:18. Mimo przegranej swojej drużyny, bardzo dobre zawody rozegrał Urpo Sivula, który zapisał na swoim koncie 23 oczka (66-procentowa skuteczność w ataku). [ad=rectangle] Finlandia - Iran 0:3 (17:25, 22:25, 13:25) dodatkowy set: 25:18

Najwięcej punktów: dla Finlandii - Urpo Sivula (23); dla Iranu - Amir Ghafour (14), Fahrad Ghaemi (10).