Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Wysokie loty w Szczecinie. Siatkarze zmierzyli się ze skoczkami narciarskimi

Siatkarze zmierzyli się ze skoczkami narciarskimi w charytatywnym meczu gwiazd w Szczecinie. Na parkiecie pojawili się Sebastian Świderski, Maciej Kot, Jan Ziobro i niespodziewani goście.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Najważniejszy był cel. Po raz szósty gwiazdy sportu spotkały się w Szczecinie, by uświetnić akcję charytatywną na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. Po pięciu latach frekwencyjnych sukcesów organizator zdecydował się na przeprowadzkę. Z centrum miasta do Azoty Areny, gdzie mógł zasiąść nie tysiąc, a 4800 kibiców. Bilety znalazły właścicieli w szybkim tempie. - Byłem w szoku, że tyle osób przyszło bawić się z nami - stwierdził opiekun jednej z drużyn Waldemar Wspaniały.
Pod siatką pojawili się między innymi Aleksandra Jagieło, Katarzyna Mróz, Bartosz Janeczek. Drużyna "Stars" z tym trio w składzie wygrała pierwszego seta 25:21. W przerwach nie zabrakło konkursów, licytacji, pokazów. Na trybunach można było spotkać choćby Gryfusa, maskotkę piłkarskiej Pogoni.

Do Szczecina przyjechali tradycyjnie skoczkowie narciarscy. Bracia Maciej i Jakub Kot, Dawid Kubacki oraz Jan Ziobro. Ostatnio często goszczą w regionie. Niedawno zakończyli zgrupowanie w Cetniewie, dokąd pojechała zarówno kadra A Łukasza Kruczka, jak i B Macieja Maciusiaka.

- W dużej hali było inne postrzeganie przestrzenne, ale można się było przyzwyczaić. Większa niż w poprzednich latach widownia wyzwoliła dodatkowe emocje. Miałem nawet tremę, ale bycie sportowcem od wielu lat zobowiązuje, więc trzeba sobie z tym radzić - powiedział ulubieniec publiczności, skoczek narciarski Maciej Kot.
Maciej Kot gości na charytatywnej imprezie w Szczecinie od lat Maciej Kot gości na charytatywnej imprezie w Szczecinie od lat
Zwycięzcom licytacji przekazano narty dwukrotnego mistrza olimpijskiego Kamila Stocha, a także Klemensa Murańki, w których jako dziecko skoczył 135,5 metra na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Spośród innych gadżetów zainteresowaniem cieszą się koszulki przekazane przez Grzegorza Krychowiaka, Krzysztofa Ignaczaka i Daniela Plińskiego.

Drużyna Adama Grabowskiego odegrała się rywalom pod wodzą Wspaniałego w drugim i trzecim secie. Ten ostatni był konfrontacją drużyn damsko-męskich. Następnie kibiców czekała niespodzianka. Wyzwanie skoczkom rzuciła drużyna szczecińskiego świata sportu. Piłkarską Pogoń Szczecin reprezentowali Hernani, Takuya Murayama i Olgierd Moskalewicz, a towarzyszyli im między innymi Damian Zieliński, Piotr Wojtasiak, a także Paweł Kikowski.

- Liczy się szczytny cel i dobra zabawa. Nie jestem zaskoczony liczną publiką, ale byłem pod wrażeniem, że tyle osób chciało zobaczyć może nie jak gramy, a jak kaleczymy siatkówkę. Wbiegłem na boisko i chciałem wystawiać. Nie wiedziałem nawet, że na boisku jest osoba, która ma to zrobić - uśmiechał się Jan Ziobro.

Ostatni punkt zdobył legendarny piłkarz Olgierd Moskalewicz, który ustrzelił przeciwnika zagrywką. Tak drużyna szczecińskiego sportu wygrała ostatni, decydujący set, ale nie wynik miał w sobotę kluczowe znaczenie. Po zejściu z parkietu zawodników czekało jeszcze ponad godzinne pozowanie do fotografii z kibicami oraz rozdawanie autografów.

Oglądaj skoki narciarskie w Pilot WP!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×