KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Liga Światowa po raz pierwszy zagości w Częstochowie

Częstochowa w piątek i sobotę będzie polską stolicą siatkówki. Po raz pierwszy w tym mieście rozegrane zostaną spotkania Ligi Światowej. Rywalem Biało-Czerwonych będzie reprezentacja Iranu.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Jeszcze nigdy w historii w Częstochowie nie gościła siatkarska impreza tak dużej rangi. W przeszłości Biało-Czerwoni rozegrali w Hali Polonia towarzyski mecz z reprezentacją Australii, ale Liga Światowa jeszcze nigdy nie gościła w Świętym Mieście. W piątek i sobotę reprezentacja Polski zmierzy się z reprezentacją Iranu.
W Hali Sportowej Częstochowa nigdy wcześniej nie była organizowana międzynarodowa impreza siatkarska. Rozegrano w niej za to mecz o Superpuchar Polski czy finałowy turniej Pucharu Polski. - Częstochowa od bardzo wielu lat jest związana z siatkówką. Mieszka tutaj wielu zawodników, ale również kibiców tego sportu. Dlatego tym bardziej cieszę się, że Częstochowa gości Ligę Światową. Tym wydarzeniem zorganizowaliśmy wspaniały "fun" dla fanów tego sportu. Liczę również, że nasza Hala Sportowa Częstochowa, która miała już okazję gościć takie imprezy jak Superpuchar Polski czy finał Pucharu Polski, sprawdzi się w tej roli - stwierdził prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk.

Hala Sportowa Częstochowa uznawana jest za jeden z najładniejszych obiektów tego typu w kraju. Na co dzień mecze w niej rozgrywają siatkarze AZS-u Częstochowa. Odbył się w niej również mecz kobiecej reprezentacji piłki ręcznej z Czarnogórą. - Będziemy mieli okazję rozgrywać te mecze w hali, która należy do najpiękniejszych hal siatkarskich na świecie i mówię to z pełną odpowiedzialnością, gdyż tak funkcjonalnej i przepięknej hali nie ma gdzie indziej. Wierzymy w to, że mimo tego iż jest to pierwsze międzynarodowe spotkanie w Częstochowie, to nie będzie to ostatni mecz, który odbędzie się w tym mieście - ocenił Wojciech Czayka.

Zarówno organizatorzy Ligi Światowej, jak i władze miasta liczą na to, że mecze z reprezentacją Iranu będą świętem siatkówki i przyciągną na trybuny komplet widzów. - Liczę na to, że wszyscy ci, którzy będą uczestniczyć w meczu będą mieli okazję podziwiać wspaniałe imprezy sportowe. Oczywiście jestem przekonany co do tego, że częstochowska hala przyniesie szczęście reprezentacji Polski i będziemy mieli okazję oglądać dwa zwycięstwa naszych zawodników - powiedział Matyjaszczyk.

Z kolei organizatorzy Ligi Światowej są zadowoleni ze współpracy z Częstochową. Władze miasta uruchomią w piątek i sobotę specjalną linię autobusową, która pomoże fanom dostać się w położonej w dzielnicy Zawodzie hali. - Reprezentacja Polski po raz pierwszy będzie rozgrywała międzynarodowy mecz w ramach Ligi Światowej w Częstochowie. Bardzo dziękujemy władzom miasta z prezydentem na czele za wielką życzliwość jeśli chodzi o przygotowanie tego weekendu siatkówki na najwyższym poziomie - przyznał Czayka.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×