Stephane Antiga: Mam trochę żalu po tym meczu

Reprezentacja Polski po bardzo zaciętym pojedynku uległa na wyjeździe Amerykanom 2:3. Biało-Czerwoni mieli swoje szanse w tym spotkaniu, jednak nie potrafili ich wykorzystać.
Natalia Bugiel

Polacy przystępowali do meczu po wygraniu czterech pojedynków przed własną publicznością. Jeszcze po ostatnich starciach z Irańczykami w Częstochowie, polscy zawodnicy przestrzegali przed hurraoptymizmem, bowiem spotkania z Amerykanami mogły szybko zweryfikować ich formę.

Jednak reprezentacja Polski pokazała się w Hoffman Estates z dobrej strony, tocząc niezwykle wyrównaną i widowiskową batalię z kadrą USA. Ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2, chociaż Orły również miały swoje szanse na skończenie meczu.

- Mam trochę żalu po tym pojedynku, szczególnie w kontekście czwartego seta. Uważam, że straciliśmy koncentrację i w pewnym momencie nie byliśmy już w stanie dogonić naszych przeciwników. Jestem przekonany, że potrafimy grać lepiej. Udowodniliśmy to nie raz. W końcówce piątego seta również stać było nas na więcej, jednak Amerykanie zagrali świetnie w bloku - podkreślał po spotkaniu szkoleniowiec Biało-Czerwonych Stephane Antiga.

W podobnym tonie wypowiadał się kapitan drużyny Michał Kubiak. - Mieliśmy swoje szanse, aby skończyć mecz w czterech setach, ale się to nie udało. Teraz musimy skoncentrować się na kolejnym pojedynku i mam ogromną nadzieję, że tym razem postawimy kropkę nad i - dodawał przyjmujący.

#dziejesiewsporcie: Bokser na emeryturze dał nauczkę napastnikom

Źródło: sport.wp.pl

LŚ, gr. B: Polska husaria poznała gorycz porażki - relacja z meczu USA - Polska

Jakim wynikiem zakończy się drugi mecz USA - Polska?

Polub Siatkówkę na Facebooku
FIVB

Komentarze (11):

• MWflower Zgłoś komentarz
    A ja od dawna czekałam na Bartka na ataku.Uwielbiam grę Wlazłego,jego umiejętność kończenia ważnych akcji,ale Bartek też się tego nauczy.Bez obciążenia przyjęciem z każdym meczem
    Czytaj całość
    będzie lepiej.To inny typ zawodnika,bardziej emocjonalny,inne warunki,ale już momentami przypomina granie Mariusza.Mariusz przy Stefanie się otworzył,zaczął okazywać większe emocje.Bartek ma drogę w drugą stronę i wiem,że dojdzie do celu.Zawsze mi będzie brakować Mariusza w reprezentacji,ale jestem pewna,że Bartek też dostarczy nam wielu pozytywnych emocji.
    • dujszebajew Zgłoś komentarz
      Choć sam uważam że nasi zagrali średnio to tu widzę niektóre komentarze jakbyśmy przegrali 3:0 i nie wyszli z 15 w setach..
      • Bhoy67 Zgłoś komentarz
        Mnie też się wydaje, że Buszek powinien zmienić Mikę dużo wcześniej, ja też mam wątpliwości co do zmian Antigi, ale ta krytyka zaczyna być śmieszna, tak jak pisałem tydzień temu
        wystarczy, że przegramy w USA i z wielkiego huraoptymizmu i zachwycania się jaka to z nas potęga a z Antigi geniusz od razu śpiewka będzie inna. Teraz słyszymy o KOLEJNYM (!) złym występie trenera i ile klas lepszy był Wlazły... Antiga i Blain zasłużyli sobie złotym medalem MŚ na chociaż odrobinę zaufania i ja im ufam, mam nadzieję, że wiedzą co robią. Ale Polacy przed kompem mądrzejsi... jak zwykle.
        • Kamila Pawlicka Zgłoś komentarz
          Ten mecz pokazał jaka jest różnica między Wlazłym ,a cała resztą naszych atakujących,co z tego ,że zdobywają najwięcej punktów w meczu jak w najważniejszych momentach setów i meczu
          tego nie robią .W 4 secie pod koniec Kurek dostał dwa razy czapę i było po balu ,zamiast 3:1 dla nas 3:2 dla Amerykanów.Wlazły właśnie w takich momentach pokazywał klasę i w końcówkach punktował dla drużyny
          • panda25 Zgłoś komentarz
            Drugi mecz zwykle trudniejszy, ale życzę, żeby nasza drużyna wywinęła Ci psikusa. A mnie to nie zmartwi...
            • KANAP Zgłoś komentarz
              Trener odstawia lipę gra jedną szóstką, męczy podstawowy skład, nie wyciąga żadnych wniosków, nie reaguje na sytuację na boisku, śpi. Co to w ogóle ma być jest przerażające.
              Kubiak gra z 23% przyjęciem, żart. Mika słania się po parkiecie. Z Kurka atakujący, a siła ataku leży, pewnie lepiej atak wyglądałby jakby Jarosz z Kurkiem byli na boisku. Jednak brak zmian to największy minus. Drugie spotkania zawsze gramy gorzej ( wymęczone 3:2 dla Polski z Rosją, 3:2 z Iranem), dzisiaj może być 3:0 dla USA. Słabo to wygląda, a zamęczając podstawowych zawodników można jedynie liczyć na to, że żadna forma nie przyjdzie później!
              • warjato Zgłoś komentarz
                Ludzie ogarnijcie się! Wy chcecie żebyśmy wszystkie mecze wygrali? Gralismy dobry mecz gdyby dzis troche lepszy dzien miał Mika,Drzyzga bysmy ten mecz wygrali pewnie 3-1 ale mówi się
                trudno i zdobywamy jeden bardzo ważny pkt. Pamiętajcie że wychodzą dwie drużyny więc każdy pkt na tak ciężkim terenie jest na wagę złota.
                • 10lew Zgłoś komentarz
                  kolego mirek d. Jak Antiga zdobywał mistrzostwo świata też mówiłeś że słaby trener? Poczekaj. Kadra się zmieniła i nadejdą lepsze czasy. Spoko.
                  • mirek d. Zgłoś komentarz
                    kolejny słaby występ naszego trenera,mecz jak najbardziej do wygrania
                    • Ksawery Darnowski Zgłoś komentarz
                      I dokładnie tyle jest wart ten zespół. Może walczyć o II miejsce w grupie. Bo Amerykanów już nie wyprzedzi.
                      • Bogusław Chrobak Zgłoś komentarz
                        nie można jednym składem wygrać tak trudnego meczu. Za mało zmian. Pod koniec czwartego seta trzeba było dać odpocząć kilku zawodnikom.