IE, gr. B: Wygrana Chorwacji, Holandii i Rosji. Świetna zdobycz Oranje

Żadne z trzech spotkań w grupie B nie skończyło się w trzech setach. Chorwatki wygrały z Bułgarią 3:1, Holandia triumfowała po tie-breaku z Serbią, a identycznym stosunkiem Rosja pokonała Niemcy.

Pojedynek Bułgarek i Chorwatek był bardzo wyrównany. Jedynie trzeci set podopieczne Dragana Nasicia wygrały różnicą 10 "oczek", wynik pozostałych trzech partii decydował się w końcówkach. Wszystkie te odsłony zakończyły się przy stanie 25:23, a lepiej z presją poradziły sobie siatkarki z Chorwacji. Szalę zwycięstwa na swoją stronę przechyliły przede wszystkim dzięki świetnej dyspozycji Senny Usić-Jogunicy, która zdobyła 26 punktów.

Bułgaria - Chorwacja 1:3 (23:25, 23:25, 25:15, 23:25) Bułgaria:

Dimitrowa G., Dimitrowa N., Kitipowa, Wasiliewa, Rusewa, Nikolowa, Filipowa (libero) oraz Koewa, Barakowa, Dimitrowa

Chorwacja: Jelić, Burazer, Jaksetić, Usić Jogunica, Susić, Fabris, Bozicević (libero) oraz Kulić [ad=rectangle] Serbki z Holenderkami rozegrały pięciosetowy pojedynek, który zakończył się zwycięstwem reprezentacji Oranje. Ich rywalki prowadziły już 2:1, ale podopieczne Giovanniego Giudettiego przystąpiły do ataku i pewnie pokonały Serbię w secie numer cztery 25:16. Poszły za ciosem i w tie-breaku triumfowały różnicą sześciu "oczek". Zdecydowanie ciężar gry na swoje barki przejęła Lonneke Sloetjes,zdobywczyni 26 punktów. Warto podkreślić świetną dyspozycję Holenderek w bloku, które w tym elemencie punktowały aż 21 razy!

Serbia - Holandia 2:3 (25:20, 22:25, 28:26, 16:25, 9:15) Serbia:

Zivković, Nikolić, Popović M., Drpa, Malesević, Rasić, Popović S. (libero) oraz Mihajlović, Stevanović, Mirković, Busa

Holandia: Balkestein-Grothues, Belien, Sloetjes, Buijs, De Krujif, Dijkema, Stam-Pilon (libero) oraz Stoltenborg, Pietersen, Koolhaas, Steenbergen, Schoot

Spotkanie Niemek z Rosjankami było bardzo nierówne. Przez całą premierową odsłonę prowadziły zawodniczki Sbornej. Ta sztuka Niemkom udała się dopiero przy stanie 25:24 i od razu wykorzystały pierwszą piłkę setową. Taki obrót spraw bardzo rozzłościł Rosjanki, które po zmianie stron wygrały 25:9! Gdy wydawało się, że mecz rozstrzygną w czterech setach, siatkarki Niemiec się obudziły. W tie-breku jednak nie dały rady już zatrzymać rywalek.

Niemcy - Rosja 2:3 (26:24, 9:25, 20:25, 25:22, 10:15)

Niemcy: Brinker, Silge, Kożuch, Geerties, Brandt, Apitz, Durr (libero) oraz Weiss, Hippe, Weihenmaier

Rosja: Woronkowa, Zariażko, Isajewa, Bawykina, Podskalnaja, Matienko, Romanenko (libero) oraz Czernaja, Pisarenko, Kurnosowa (libero)