IE 2015: Reprezentacja Niemiec zagra w finale! Rosja rywalem Polski w meczu o brąz

W 2. meczu półfinałowym Igrzysk Europejskich 2015 w Baku, reprezentacja Niemiec pokonała Rosję i awansowała do niedzielnego finału.

Tomasz Rosiński
Niemcy i Rosjanie nie mieli problemów z awansem do półfinału, gdyż w konfrontacjach ćwierćfinałowych odpowiednio uporali się w trzech setach z Serbią oraz Francją. Niemiecki zespół, w przeciwieństwie do swoich rywali, przybył na IE praktycznie w swoim najsilniejszym zestawieniu (w ich składzie nie znalazł się tylko Georg Grozer).
Sam początek spotkania należał do Sbornej, która wyszła na prowadzenie 6:2 po skutecznym bloku Ilji Własowa. Po pierwszej przerwie technicznej zaczęli przyspieszać podopieczni Vitala Heynena, którzy najpierw doprowadzili do remisu (14:14), by niedługo później wypracować sobie dwa oczka przewagi za sprawą Christiana Fromma (15:17). Od tego momentu brązowi medaliści mistrzostw świata złapali wiatr w żagle (17:21) i już nie dali się dogonić, zwyciężając do 17. Podrażnieni rosyjscy siatkarze wzmocnili zagrywkę i potrafili odskoczyć swoim przeciwnikom na cztery punkty (10:6). Udanie radzili sobie środkowi Rosji (Własow, Kljuka), dzięki czemu gracze trenowani przez Siergieja Szljapnikowa wygrywali 16:11. Niemcy już nie znaleźli recepty na rywali i polegli w drugiej części rywalizacji 18:25.

Pierwsza faza trzeciej odsłony była wyrównana, natomiast żadnej z drużyn nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi (10:10). Z czasem sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Jochen Schoeps i to dzięki niemu niemiecki zespół objął prowadzenie 14:11. Lukas Kampa oraz spółka byli na fali, zaś Rosjanie nie byli w stanie znaleźć sposobu na dobrze dysponowanych zawodników z Niemiec (14:20). Już do zakończenia seta nic się nie zmieniło (18:25) i podopieczni szkoleniowca Heynena byli coraz bliżej występu w niedzielnym finale.

Niemcy mieli chrapkę na postawienie kropki nad "i" już w czwartej partii, w związku z czym od samego początku wzięli się mocno do pracy (5:7). Swoje trzy grosze dorzucił Marcus Boehme i niemiecka ekipa pewnym krokiem zmierzała do końcowego triumfu (11:17). Kadra Niemiec już nie dała się dogonić (18:25), a w nagrodę zagra w niedzielnym spotkaniu o złoty medal Igrzysk Europejskich 2015, zaś jej rywalem będzie Bułgaria. Natomiast Rosja powalczy o brąz z reprezentacją Polski.

Rosja - Niemcy 1:3 (17:25, 25:18, 18:25, 18:25)

Rosja: Kowaliew (6), Poletajew (11), Filippow (7), Kljuka (11), Własow (13), Nikitin (11), Bragin (libero) oraz Kabeszow (libero), Markin, Kobzar.

Niemcy: Kampa (3), Schoeps (14), Kaliberda (12), Fromm (18), Andrei (9), Boehme (11), Tille (libero) oraz Zimmermann, Kuehner, Strohbach.

IE 2015: Przegrana batalia o finał. Polacy zawalczą o brąz - relacja z meczu Polska - Bułgaria

#dziejesiewsporcie: następca Mączyńskiego zaskoczył w debiucie

Czy Twoim zdaniem Niemcy wygrają Igrzyska Europejskie 2015?