WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

MLKS Roltex Zawisza Sulechów zagra w Orlen Lidze?

Mistrz I ligi kobiet czyni starania, by w nadchodzącym sezonie 2015/2016 rywalizować na parkietach Orlen Ligi. Jakie są szanse klubu na realizację tego celu?
Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

Po otrzymaniu materiałów z Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej dotyczących warunków jakie należy spełnić, by występować w Orlen Lidze, zarząd klubu MLKS Roltex Zawisza Sulechów w drugim tygodniu czerwca przekazał zwrotnie wypełnione dokumenty, potwierdzające pełną gotowość zespołu do gry w ekstraklasie.


Natomiast w poniedziałek 29 czerwca w siedzibie głównego sponsora drużyny odbyło się spotkanie, na którym obecni byli członkowie zarządu klubu oraz władz samorządowych Sulechowa, Zielonej Góry i Sejmiku Wojewódzkiego, a także przedstawiciele PLPS - Jacek Kasprzyk (prezes PLPS) oraz Jacek Grabowski (członek Rady Nadzorczej PLPS).

Dokonano analizy wymaganej dokumentacji oraz możliwości klubu MLKS Roltex Zawisza Sulechów do przystąpienia do rozgrywek Orlen Ligi w sezonie 2015/2016. Dyrektor sportowy klubu, Roman Rakowski, na podstawie podpisanych umów sponsorskich, wykazał że spełnione są wszystkie wymogi dla drużyn aplikujących do gry w ekstraklasie kobiet. Starania zarządu klubu uzyskały poparcie burmistrza Sulechowa, Ignacego Odważnego, a pomoc w realizacji projektu zadeklarował przedstawiciel prezydenta Zielonej Góry, Andrzej Brachmański, wraz z Tadeuszem Pająkiem, reprezentującym władze Sejmiku Wojewódzkiego.

Jak czytamy na oficjalnej stronie internetowej klubu, spotkanie może napawać optymizmem i dawać nadzieje na pozytywne rozstrzygnięcie sprawy przystąpienia Zawiszy do Orlen Ligi. Ostateczna decyzja ma zapaść na posiedzeniu Rady Nadzorczej PLPS, które odbędzie się w dniu 3 lipca. Przez zarząd został pozyskany bardzo poważny sponsor tytularny, w przypadku pozytywnej decyzji PLPS dotyczącej udziału zespołu w rozgrywkach Orlen Ligi.

MLKS Roltex Zawisza Sulechów jest mistrzem I ligi kobiet w sezonie 2014/2015. W perspektywie następnych rozgrywek, obecnie kontrakt z zespołem podpisały Ewa Kwiatkowska, Marta Wellna, Natalia Perlińska, Żaneta Baran, Żaneta Rzepnikowska, Kamila Witkowska, Aleksandra Cygan, Katarzyna Wawrzyniak, a także Justyna Raczyńska i Ewa Cabajewska.

Czy MLKS Roltex Zawisza Sulechów powinien znaleźć miejsce w Orlen Lidze w sezonie 2015/2016?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
zawiszasulechow.pl

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • mirmur 0
  Jeżeli w I ligi można upychać zespoły, mówi się nawet o 13 to nie rozumiem jaki jest problem z awansem tych najlepszych do wyższej. Argumentów za jest bardzo dużo i nawet wielu dziennikarzy i działaczy wypowiada się za "świeżą krwią" w tych ligach, bo zaczęły być duże problemy szczególnie w kobiecej lidze z pozyskaniem kadry, a jest to niestety wynik zamknięcia ligi. Powodzenia Zawisza.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • 99kerob 0
  Wygrały pierwszą ligę, spełniają wszystkie kryteria, więc co to w ogóle za pytanie? To tylko pokazuje jak chora jest sytuacja w tej lidze...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×