WGP, gr. L: Niepokonane Holenderki postawiły kropkę nad "i"

Podopieczne Giovanniego Guidettiego w fazie grupowej World Grand Prix spisały się wyśmienicie, wygrywając wszystkie sześć meczów. W swoim ostatnim spotkaniu w Argentynie zmierzyły się z Kanadyjkami.

Olga Krzysztofik
Przed rozpoczęciem konfrontacji Holenderki miały już zapewniony awans do Final Four II Dywizji, lecz walczyły o zachowania miana niepokonanych. Ich rywalkami były siatkarki z Kraju Klonowego Liścia, co sprawiało, że miano faworytek należało do zespołu Giovanniego Guidettiego.
Mimo że premierowa partia toczyła się zaciętym rytmem, to inicjatywa należała właśnie do Holenderek, które udanie otworzyły mecz. Drugi set był najdłuższym w całym spotkaniu, przy stanie 5:5 został przerwany na ponad 20 minut, a to z powodu problemów technicznych - wilgoć wywołała kłopoty z parkietem, którym gospodarze długo nie mogli zaradzić. Po przymusowej przerwie gra ponownie była wyrównana, ale w miarę upływu czasu Kanadyjki zaczęły popełniać błędy, co sprowadziło je na ścieżkę porażki.

Siatkarki Arnda Ludwiga nie zamierzały poddać się łatwo i kolejną partię rozpoczęły zmobilizowane, co było widać w ich postawie. Choć nieustannie starały się przełamać rywalki, to nie umiały tego osiągnąć i w efekcie to Holenderki zakończyły pojedynek jako zwyciężczynie. Na przestrzeni całego spotkania podopieczne Guidettiego przeważały nad rywalkami w zagrywce i przede wszystkim ataku (42 zdobyte punkty przy 25 "oczkach" Kanadyjek).

Holandia - Kanada 3:0 (25:22, 25:16, 25:21)

Holandia: Buijs (22), Sloetjes (10), Balkestein-Grothues (7), De Kruijf (6), Koolhaas (6), Dijkema (1), Schoot (libero) oraz Nummerdor-Flier (3), Stoltenborg (1).

Kanada: Love (14), Charuk (11), Cross (5), Marcelle (4), Lundquist (2), Cranston (1), Guimond (libero) oraz Page (2), Barclay (1), Habing.