KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Oficjalnie: Budowlani Łódź znaleźli następczynię Sanji Popović

Klub z miasta włókniarzy zakontraktował wreszcie doświadczoną atakującą. Najnowszym nabytkiem okazała się występująca od roku w Polsce Amerykanka.

Marcin Olczyk
Marcin Olczyk
Od jakiegoś czasu wiadomo było, że w Łodzie nie zostanie uwielbiana przez miejscowych kibiców Sanja Popović, która cały miniony sezon była motorem napędowym ekipy Błażeja Krzyształowicza. Dobre osiągnięcia indywidualne i europejska renoma zaowocowały w jej przypadku intratną ofertą z Rosji, z którą Budowlani konkurować nie mogli. Działacze siódmej ekipy minionego sezonu Orlen Ligi musieli więc szukać następstwa.
W kontekście gry w drużynie, którą po wakacjach w ekstraklasie poprowadzi Jacek Pasiński, wymienianych było kilka ciekawych nazwisk. Długo jednak brakowało jakichkolwiek konkretów. W międzyczasie w Łodzi zatrudniono Julię Twardowską, która choć nominalnie byłą dotychczas przyjmującą, w kolejnych rozgrywkach ma ogrywać się na ataku. W poniedziałek klub potwierdził, że o miejsce w składzie młoda, perspektywiczna Polka na nowej dla siebie pozycji walczyć będzie z prawie Amerykanką Katie Carter. Pochodząca z Kalifornii siatkarka w Polsce ma już wyrobią markę, ponieważ w minionym sezonie sięgnęła z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna po orlenligowy brąz. Carter byłą czwartą najlepiej punktującą zawodniczką ligi (412 oczek) i zdecydowaną liderką swojego zespołu. W całym sezonie zanotowała kilka naprawdę imponujących występów.

Prawie 30-letnia zawodniczka będzie trzecią siatkarką ze Stanów Zjednoczonych, która przywdzieje barwy Budowlanych. Szlaki przecierali jej: atakująca Katie Olsovsky, która nie wytrwała jednak w Łodzi całego sezonu 2010/2011 oraz reprezentacyjna rozgrywająca Courtney Thompson (2012/2013).

Co ciekawe, ostatnim polskim klubem, w jakim grała jej poprzedniczka Popović również była ekipa Mineralnych. Chorwatka po pobycie w Muszynie, zanim trafiła do Łodzi, na rok rozstała się jednak z polską ligą. Carter, która zanim trafiła do naszego kraju występowała w Stanach Zjednoczonych, Portoryko, Hiszpanii, Indonezji, Turcji, Azerbejdżanie, Szwajcarii, Korei i Czechach, teraz przenosi się bezpośrednio z południa Polski do samego centrum kraju. Czy pomoże łodziankom przełamać passę trzech siódmych miejsc na koniec ligowych zmagań?

Aktualny skład Budowlanych Łódź na sezon ligowy 2015/2016:

Rozgrywające: Pavla Vincourová*, Ewelina Tobiasz*
Atakujące: Katie Carter*, Julia Twardowska*
Środkowe: Sylwia Pycia, Gabriela Polańska
Przyjmujące: Ewelina Sieczka, Martyna Grajber, Heike Beier*, Aleksandra Gromadowska*
Libero: Dorota Medyńska.

*Zawodniczki pozyskane w obecnym okienku transferowym

Czy Budowlani Łódź mogą w nowym sezonie poprawić siódmą pozycję wywlaczoną na koniec poprzednich rozgrywek Orlen Ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×