Oficjalnie: Budowlani Łódź znaleźli następczynię Sanji Popović

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Klub z miasta włókniarzy zakontraktował wreszcie doświadczoną atakującą. Najnowszym nabytkiem okazała się występująca od roku w Polsce Amerykanka.

Od jakiegoś czasu wiadomo było, że w Łodzie nie zostanie uwielbiana przez miejscowych kibiców Sanja Popović, która cały miniony sezon była motorem napędowym ekipy Błażeja Krzyształowicza. Dobre osiągnięcia indywidualne i europejska renoma zaowocowały w jej przypadku intratną ofertą z Rosji, z którą Budowlani konkurować nie mogli. Działacze siódmej ekipy minionego sezonu Orlen Ligi musieli więc szukać następstwa. [ad=rectangle] W kontekście gry w drużynie, którą po wakacjach w ekstraklasie poprowadzi Jacek Pasiński, wymienianych było kilka ciekawych nazwisk. Długo jednak brakowało jakichkolwiek konkretów. W międzyczasie w Łodzi zatrudniono Julię Twardowską, która choć nominalnie byłą dotychczas przyjmującą, w kolejnych rozgrywkach ma ogrywać się na ataku.

W poniedziałek klub potwierdził, że o miejsce w składzie młoda, perspektywiczna Polka na nowej dla siebie pozycji walczyć będzie z prawie Amerykanką Katie Carter. Pochodząca z Kalifornii siatkarka w Polsce ma już wyrobią markę, ponieważ w minionym sezonie sięgnęła z Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna po orlenligowy brąz. Carter byłą czwartą najlepiej punktującą zawodniczką ligi (412 oczek) i zdecydowaną liderką swojego zespołu. W całym sezonie zanotowała kilka naprawdę imponujących występów.

Prawie 30-letnia zawodniczka będzie trzecią siatkarką ze Stanów Zjednoczonych, która przywdzieje barwy Budowlanych. Szlaki przecierali jej: atakująca Katie Olsovsky, która nie wytrwała jednak w Łodzi całego sezonu 2010/2011 oraz reprezentacyjna rozgrywająca Courtney Thompson (2012/2013).

Co ciekawe, ostatnim polskim klubem, w jakim grała jej poprzedniczka Popović również była ekipa Mineralnych. Chorwatka po pobycie w Muszynie, zanim trafiła do Łodzi, na rok rozstała się jednak z polską ligą. Carter, która zanim trafiła do naszego kraju występowała w Stanach Zjednoczonych, Portoryko, Hiszpanii, Indonezji, Turcji, Azerbejdżanie, Szwajcarii, Korei i Czechach, teraz przenosi się bezpośrednio z południa Polski do samego centrum kraju. Czy pomoże łodziankom przełamać passę trzech siódmych miejsc na koniec ligowych zmagań?

Aktualny skład Budowlanych Łódź na sezon ligowy 2015/2016:

Rozgrywające: Pavla Vincourová*, Ewelina Tobiasz* Atakujące: Katie Carter*, Julia Twardowska* Środkowe: Sylwia Pycia, Gabriela Polańska Przyjmujące: Ewelina Sieczka, Martyna Grajber, Heike Beier*, Aleksandra Gromadowska* Libero: Dorota Medyńska.

*Zawodniczki pozyskane w obecnym okienku transferowym

Źródło artykułu: