Lotos Trefl Gdańsk zatrzymuje ważnego gracza

Po zdobyciu srebrnego medalu PlusLigi Lotos Trefl Gdańsk zdecydował się zatrzymać wszystkich podstawowych graczy z poprzedniego sezonu.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Sebastian Schwarz w poprzednim sezonie był jedną z głównych kart w talii trenera Andrei Anastasiego. Niemiec wystąpił niemal we wszystkich pojedynkach, kończąc rozgrywki ze średnią 11,5 punktu na spotkanie. Dodatkowo dwa razy otrzymywał tytuł MVP podczas plusligowych starć. Nic zatem dziwnego, że klub dążył do przedłużenia umowy z reprezentantem kraju naszych zachodnich sąsiadów.
- Zdecydowałem się zostać w Gdańsku, bo to idealne miejsce do gry w siatkówkę na najwyższym poziomie. LOTOS Trefl to dobrze zorganizowany klub z jasno określonym planem rozwoju, znakomitym trenerem, świetnym składem i fantastycznymi kibicami, a ponadto jego siedzibą jest piękne miasto. Przed nami kolejny ciężki sezon, bo wiele zespołów w Pluslidze dodatkowo się wzmocniło, a ponadto czeka nas rywalizacja w Europie, ale ja chcę walczyć o medale we wszystkich rozgrywkach - argumentował decyzję Schwarz.

Niemieckiego przyjmującego chwalił także trener Anastasi, który przyznaje, że zatrzymanie Schwarza było jednym z najważniejszych decyzji personalnych. - Szczególnie zależało mi na zatrzymaniu ważnych graczy z poprzednich rozgrywek, rozumiejących mój system gry, a ponadto obdarzonych odpowiednimi cechami charakteru. Takim graczem jest właśnie Sebastian. Mimo, że nasz budżet nie pozwala nam na rywalizowanie o graczy ze światowego topu, to udało nam się zachować trzon ubiegłorocznego składu, ambitnych i walecznych siatkarzy, z którymi kibice już się utożsamiają - przyznał szkoleniowiec.

Dla 30-letniego Schwarza najbliższy sezon będzie drugim spędzonym w ekipie z Pomorza. Wcześniej Niemiec reprezentował barwy m.in. rodzimego VfB Friedrichshafen oraz włoskich Sir Safety Umbria Volley Perugia oraz Antonveneta Padwa. Od kilku lat Schwarz jest także podstawowym przyjmującym niemieckiej kadry.

Gdański klub przedłużył wcześniej umowy z Mateuszem Miką, Wojciechem Grzybem, Marco Falaschim, Bartoszem Gawryszewskim, Murphy Troyem, Piotrem Gackiem. Nowy kontrakt Schwarza oznacza, że gdańskim działaczom udało się zatrzymać wszystkich podstawowych siatkarzy z ubiegłego sezonu.


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×