LE kobiet: Polska ściana nie do przejścia - statystyki po meczu Izrael - Polska

Biało-Czerwone stoczyły zacięty bój z reprezentacją Izraela, a kluczem do sukcesu podopiecznych Wiesława Popika okazały się blok i zagrywka. Polki zatrzymały rywalki na siatce aż 19 razy.

Agata Kołacz
Agata Kołacz
W każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła Biało-Czerwone okazały się lepsze od swoich rywalek. Największa różnica widoczna była w bloku. W pięciosetowym starciu Izraelki punktowały w tym elemencie 8 razy. Podopieczne Wiesława Popika skuteczniej odczytywały zamiary rozgrywającej, bo zdobyły aż 11 "oczek" więcej. Cztery bloki zapisała na swoim koncie Ewa Bimkiewicz.
Polki przysporzyły rywalkom sporo problemów swoją zagrywką, popisując się łącznie 6 asami, popełniając jednocześnie 12 błędów. Najlepiej dysponowana w polu serwisowym okazała się Monika Bociek (2 punkty).

Z kolei zagrywka przeciwniczek nie była dla Biało-Czerwonych żadnym zaskoczeniem, co zaowocowało wysokim wskaźnikiem przyjęcia. Uzyskały aż 74 procent przyjęcia pozytywnego i 35 perfekcyjnego. Mimo tego, że Lucyna Borek dogrywała piłkę 49 razy, uzyskała bardzo dobre statystyki (80 proc. pozytywnego, 37 proc. perfekcyjnego przyjęcia).

Polki, choć wypadły lepiej od rywalek w ataku, oddały Izraelkom aż 18 punktów po swoich błędach. Aż połowę z nich dostarczyła wspomniana wcześniej Ewa Bimkiewicz. Pomimo tego zawodniczka uzyskała przyzwoitą, 40-procentową skuteczność (12/30). Liderką Biało-Czerwonych w ofensywie była Martyna Grajber, zdobywczyni 15 punktów (43 proc.). Najwyższą skutecznością może się z kolei pochwalić Joanna Pacak, która skończyła 7 z 10 skierowanych do niej piłek.

Martyna Grajber zdobyła też najwięcej punktów w całym meczu, do 15 zdobytych atakiem dorzuciła również 3 bloki. W ekipie rywalek o jedno "oczko" mniej zapisała na swoim koncie Galit Devasch.

Izrael Element Polska
1 Asy serwisowe 6
7 Błędy przy zagrywce 12
65 proc. Przyjęcie dokładne 74 proc.
20 proc. Przyjęcie perfekcyjne 35 proc.
38 proc. Skuteczność w ataku 39 proc.
8 Błędy w ataku 18
8 Bloki 19
21 Błędy 38

LEk: Udany początek Biało-Czerwonych - relacja z meczu Izrael - Polska

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×