LE: Jan Nowakowski królem siatki - statystyki po meczu Izrael - Polska

Polacy nie bez problemów, bo po pięciosetowym boju, pokonali reprezentację Izraela. Jednym z wyróżniających się zawodników był środkowy, Jan Nowakowski, który zdobył 13 punktów.

Agata Kołacz
Agata Kołacz
Podopieczni Andrzeja Kowala, podobnie jak kilka godzin wcześniej Biało-Czerwone, ze zwycięstwa nad Izraelem mogli się cieszyć dopiero po tie-breaku. Polacy grali bardzo nierówno, a ich bolączką były błędy. Orlęta dostarczyły rywalom 33 punkty.
W piątkowym starciu bardzo dobrze funkcjonował blok naszych reprezentantów. Izraelczycy zostali zatrzymani na siatce 18 razy, a zamiary rozgrywającego najlepiej odczytywał Jan Nowakowski, środkowy zdobył aż 6 punktów.

W zagrywce lepiej zaprezentowali się gospodarze, którzy popisali się 8 asami, z kolei Biało-Czerwoni zapisali na swoim koncie w tym elemencie o 3 "oczka" mniej. W polskiej ekipie po 2 punkty zdobyli Bartłomiej Bołądź i Bartosz Bednorz. To przede wszystkim dzięki ich zagrywkom podopieczni Andrzeja Kowala wypracowali sobie sześciopunktową przewagę w tie-breaku.

Choć Izraelczycy podejmowali ryzyko w polu serwisowym, Polacy dobrze radzili sobie z przyjęciem. Uzyskali 69 procent dogrania pozytywnego, ale perfekcyjne nie wyglądało już tak imponująco (21 procent). Tradycyjnie o komfort Michała Kędzierskiego dbał Damian Wojtaszek. Libero przyjmował piłkę 23 razy, nie popełniając przy tym żadnego błędu. Jego statystyki to 78 procent pozytywnego i 30 procent perfekcyjnego dogrania. Należy także pochwalić Aleksandra Śliwkę, który był głównym celem zagrywających. Zawodnik przyjmował 30 razy, ale trzykrotnie się pomylił. Uzyskał 70-procentowy wskaźnik przyjęcia pozytywnego i 23 perfekcyjnego.
Jan Nowakowski może być zadowolony ze swojego występu Jan Nowakowski może być zadowolony ze swojego występu
W ataku Biało-Czerwoni wypadli lepiej niż miejscowi. Najwyższą skuteczność uzyskał Jan Nowakowski, który skończył 7 z 9 ataków (78 procent), niewiele słabszy okazał się Dawid Dryja. Z 12 skierowanych do niego wystaw w punkty zamienił 9. Najwięcej punktów dla polskiej ekipy zdobył Bartłomiej Bołądź, który w "szóstce" pojawił się od drugiego seta. Do 2 asów serwisowych dorzucił także 14 punktów po skutecznych atakach (50-procentowa skuteczność). Bardzo dobrze radzili sobie również środkowi, Jan Nowakowski zdobył 13 "oczek", a Dawid Dryja o jedno mniej. W drużynie Izraela ciężar gry opierał się na Tamirze Herszko i Genadim Sokołowie. Obaj zawodnicy zapisali na swoim koncie po 17 punktów.

Izrael Element Polska
8 Asy serwisowe 5
14 Błędy przy zagrywce 18
64 proc. Przyjęcie dokładne 69 proc.
26 proc. Przyjęcie perfekcyjne 21 proc.
40 proc. Skuteczność w ataku 48 proc.
6 Błędy w ataku 12
9 Bloki 18
24 Błędy własne 33

LE: Trudna przeprawa z outsiderem - relacja z meczu Izrael - Polska

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×