KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

LE kobiet: Polki zdemolowane zagrywką - statystyki po II meczu Izrael - Polska

W drugim spotkaniu reprezentantki Izraela nie dały Polkom żadnych szans. Kluczem miejscowych do zwycięstwa okazała się dobra zagrywka, w trzech setach zdobyły aż 9 punktów w tym elemencie.

Agata Kołacz
Agata Kołacz
Trudno wygrać mecz, gdy oddaje się przeciwnikowi aż 27 punktów po własnych błędach, a zwłaszcza wtedy, kiedy pojedynek trwa tylko 3 sety. W poczynaniach podopiecznych Wiesława Popika nie brakowało niedokładności, Polki źle przyjmowały (9 pomyłek), miały problemy ze skończeniem ataku (również 9 błędów).
Obie ekipy nie ustrzegły się błędów w polu serwisowym, oddały sobie dokładnie po 7 "oczek". Z tą różnicą, że reprezentantki Izraela zapisały na swoim koncie aż 9 asów (w tym 5 Moran Zur), a Biało-Czerwone tylko 3. Dwukrotnie punktowała Joanna Pacak, a 1 skuteczną zagrywkę dorzuciła również Kamila Ganszczyk.

Środkowa może być zadowolona ze swojej dyspozycji w bloku, świetnie odczytywała zamiary izraelskiej rozgrywającej. Ataki rywalek zatrzymała aż 8 razy! Warto dodać, że jej koleżanki dołożyły tylko 4 "oczka" w tym elemencie.

W sobotnim meczu polskie przyjmujące nie miały łatwego zadania. Miejscowe, jeśli nie punktowały bezpośrednio, to bardzo utrudniały dokładne dogranie. Podopieczne Arie Selingera wyciągnęły wnioski z piątku i ich głównym celem nie była już Lucyna Borek. Tym razem najbardziej eksploatowano Martynę Grajber. Zawodniczka przyjmowała 30 razy, popełniając przy tym 4 błędy. Uzyskała 47-procentowy wskaźnik przyjęcia pozytywnego i 20-procentowy perfekcyjnego.

Pomimo słabszego przyjęcia od rywalek, Polki zaprezentowały się lepiej na siatce. Atakowały ze skutecznością 37 procent. Najwięcej "oczek" zdobyła Magdalena Wawrzyniak (skończyła 10 z 24 piłek).

Jeśli chodzi o indywidualne zdobycze punktowe, najlepiej wypadła Kamila Ganszczyk, która zapisała na swoim koncie 12 "oczek". W ekipie z Izraela świetnie dysponowana była Moran Zur - zdobyła aż 21 punktów.

Izrael Element Polska
9 Asy serwisowe 3
7 Błędy przy zagrywce 7
56 proc. Przyjęcie dokładne 49 proc.
17 proc. Przyjęcie perfekcyjne 16 proc.
34 proc. Skuteczność w ataku 37 proc.
9 Błędy w ataku 9
4 Bloki 12
18 Błędy 27

LEk: Gospodynie wykorzystały szansę - relacja z meczu Izrael - Polska

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna/cev.lu
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×