Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

PŚ: Amerykanie z najlepszymi ustawieniami, rotacje Polaków również wysoko

Reprezentanci Stanów Zjednoczonych mogą się pochwalić najlepszymi ustawieniami drużyny w Pucharze Świata. Podopieczni Johna Sperawa są największym postrachem innych zespołów na turnieju w Japonii.

Mateusz Lampart
Mateusz Lampart

Amerykanie zasłużenie prowadzą w tabeli Pucharu Świata. Ekipa zza oceanu wygrała wszystkie swoje spotkania (z Australią, Japonią i Kanadą) i z kompletem punktów przystąpi do kolejnych pojedynków na turnieju w Japonii. John Speraw nie musi się martwić o formę swoich podopiecznych. Stany Zjednoczone z łatwością radzą sobie z rywalami. Dotąd w żadnym z setów nie musieli walczyć o wygraną "na przewagi".

Rewelacyjne wyniki Amerykanów sprawiły, że zespół ten legitymuje się trzema najlepszymi ustawieniami w turnieju. Najlepszych z nim jest rotacja nr 6, w której zagrywkę wykonuje Taylor Sander. Przyjmujący jest dopiero 15. w klasyfikacji najlepiej serwujących z 4 punktami na koncie, ale umiejętna gra blokiem oraz wyprowadzane kontry sprawia, iż w tym układzie ekipa Sperawa zdobywa najwięcej "oczek". Niewiele gorsze jest ustawienie nr 4. Występujący po przekątnej z rozgrywającym Matthew Anderson często ryzykuje zagrywką. Mimo błędów atakującego, taktyka sprawdza się bez zarzutu.
Ustawienie z Taylorem Sanderem na zagrywce jest najgroźniejszą rotacją w Pucharze Świata Ustawienie z Taylorem Sanderem na zagrywce jest najgroźniejszą rotacją w Pucharze Świata
Najlepszą rotacją Polaków jest "3", kiedy w polu serwisowym znajduje się Rafał Buszek. Co ciekawe, w tym ustawieniu mistrzowie świata dysponują jedną z najniższych linii bloku z czołówki rankingu (592 cm). Podopieczni Stephane'a Antigi dobrze radzą sobie także z Bartoszem Kurkiem na zagrywce, co szczególnie było widać w starciu z Rosjanami.
Uwagę przyciąga również wysoka pozycja ustawienia reprezentacji Iranu. 5. rotacja ekipy Slobodana Kovaca jest najgroźniejszą dla rywali. Persowie będą kolejnym przeciwnikiem Polaków w Pucharze Świata, dlatego sztab szkoleniowy naszego zespołu musi zwrócić na to szczególną uwagę w czasie przygotowań do meczu. W sobotę serca polskich kibiców będą drżały najbardziej, kiedy serwował będzie Adel Gholami.

Do czwartkowego dnia znakomicie wyglądało także ustawienie nr 1 Włochów, z Simone Giannellim na zagrywce. Mocno straciło ono jednak na wartości po trzecim meczu Azzurrich z Egiptem, w którym rozgrywający zanotował słabszy występ.

Najlepsze ustawienia w Pucharze Świata 2015:

Ekipa Zagrywający Blok (cm) Pkt w rotacji Średnia pkt/set
USA Sander Russell-Anderson-Lee (610) 48 4,80
USA Anderson Christenson-Holt-Russell (608) 47 4,70
USA* Lee Holt-Russell-Anderson (612) 46 4,60
IRI* Gholami Seyed-Mirzajanpour-Ghafour (610) 50 4,55
POL Buszek Kubiak-Drzyzga-Nowakowski (592) 49 4,45
ITA Juantorena Lanza-Zajcew-Buti (606) 48 4,36
POL Kurek Drzyzga-Nowakowski-Buszek (595) 47 4,27
RUS Michajłow Grankin-Muserski-Tietiuchin (610) 42 4,20
ARG De Cecco Conte-Sole-Zornetta (582) 55 4,15
EGY Moneim Hassan-Abdelhay-Abou (598) 55 3,93

*ustawienia bez libero na boisku 

Czy Stany Zjednoczone wygrają Puchar Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×