Jastrzębski Węgiel zdobywcą Pucharu Prezesa WZK "Victoria"

Mijający weekend okazał się bardzo owocny dla graczy Jastrzębskiego Węgla. Siatkarze ze Śląska wywalczyli Puchar Prezesa WZK "Victoria" S.A.

Anna Kardas
Anna Kardas

Turniej rozegrano w dniach 12-13 września w Wałbrzychu, a rywalami jastrzębian była miejscowa Victoria oraz Stal AZS PWSZ Nysa, czyli mistrz i wicemistrz pierwszej ligi mężczyzn sezonu 2014/2015.

W sobotę podopieczni Marka Lebedewa bez straty seta pokonali nysan. Niedzielny pojedynek przeciwko Victorii okazał się bardziej zacięty. Gospodarze prowadzili już w setach 2:1, ale drużynie Jastrzębia-Zdroju udało się wyrównać i doprowadzić do tie-breaka. Siatkarze Victorii mieli w górze dwie piłki meczowe, tymczasem plany pokrzyżował rywalom świetną zagrywką Piotr Hain. Ostatecznie górą okazali się zawodnicy Jastrzębskiego Węgla.

Zadowolenia ze swoich podopiecznych nie ukrywał Mark Lebedew. - Był to dla nas dobry weekend. Cieszę się, że zagraliśmy w tym turnieju, bo można było sprawdzić się w określonych sytuacjach boiskowych. Nasza grupa rozwija się, idzie do przodu, coraz lepiej radzi sobie z pokonywaniem przeszkód w danym meczu - skomentował szkoleniowiec.

W swoich przedsezonowych planach Jastrzębski Węgiel ma między innymi udział w międzynarodowym turnieju w Raciborzu oraz XI Memoriale Arkadiusza Gołasia.

Wyniki turnieju o Puchar Prezesa WZK "Victoria" S.A:

12.09
TS Victoria PWSZ Wałbrzych - Stal AZS Nysa 1:3 (13:25, 25:22, 22:25, 20:25)

Jastrzębski Węgiel - Stal AZS Nysa 3:0 (25:20, 25:22, 25:19)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Masny, Formela, Szafranowicz, Hain, Sobala, Mihułka (libero) oraz Strzeżek, Gil.

13.09
Jastrzębski Węgiel - TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:2 (18:25, 25:18, 22:25, 25:20, 16:14)

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Masny, Boruch, Hain, Formela, Szafranowicz, Mihułka (libero) oraz Muzaj, Gil, Szewczyk, Sobala, Śliż.