Puchar Świata w liczbach po drugiej rundzie. Polacy z rekordem asów serwisowych

Za nami pierwsze osiem kolejek podczas zmagań w Pucharze Świata 2015 siatkarzy w Japonii. Portal WP SportoweFakty przygotował zestawienie, jak wyglądały pierwsze dwie rundy w liczbach.

Tomasz Rosiński
/ FIVB

Jeden z rekordów imprezy należy do reprezentacji Polski - w meczu z Australią Biało-Czerwoni zaserwowali aż 13 asów, co jest najlepszym wynikiem tej edycji PŚ.

6. kolejka (16 września): Iwan Zajcew w meczu Włochy vs Iran - 26 punktów
7. kolejka (17 września): Matthew Anderson w meczu USA vs Iran i Facundo Conte w meczu Argentyna vs Australia - 19 punktów
8. kolejka (18 września): Facundo Conte w meczu Argentyna vs Kanada - 26 punktów

Najlepsze występy w polu serwisowym: Simone Giannelli w meczu Włochy vs Australia - 6 punktów Kunihiro Shimizu w meczu Japonia vs Tunezja - 5 punktów Bartosz Kurek w meczu Polska - Australia - 5 punktów Iwan Zajcew w meczu Włochy vs Japonia - 5 punktów Ahmed Abdelhay w meczu Egipt vs Japonia - 5 punktów
Polacy świetnie zagrywali w starciu z Australią, posyłając 13 asów serwisowych Polacy świetnie zagrywali w starciu z Australią, posyłając 13 asów serwisowych
Najlepiej zagrywający zespół w jednym meczu: Polska w starciu z Australią - 13 punktów Stany Zjednoczone w starciu z Wenezuelą - 12 punktów Stany Zjednoczone w starciu z Japonią - 11 punktów Stany Zjednoczone w starciu z Egiptem - 11 punktów Stany Zjednoczone w starciu z Australią - 10 punktów Argentyna w starciu z Wenezuelą - 10 punktów Egipt w starciu z Japonią - 10 punktów

Najlepszy występ blokującego:
Sebastian Sole w meczu Argentyna vs Iran - 8 punktów blokiem

Najlepiej blokujący zespół w jednym meczu: Australia w starciu z Kanadą - 16 punktów Iran w starciu ze Stanami Zjednoczonymi - 15 punktów Argentyna w starciu z Iranem - 15 punktów Kanada w starciu z Australią - 14 punktów Najdłuższe sety (punktowo): 32:34 Kanada - Australia (I set) 33:31 Japonia - Wenezuela (I set) 32:30 Wenezuela - Argentyna (I set) 29:27 Rosja - Wenezuela (I set) 29:27 Rosja - Tunezja (III set) 29:27 Stany Zjednoczone - Włochy (III set) 27:29 Kanada - Australia (IV set) 29:27 Stanu Zjednoczone - Tunezja (III set) 29:27 Argentyna - Kanada (III set)

Japonia - Egipt 3:2 (25:19, 23:25, 25:18, 17:25, 15:7) - 199 punktów

->> PŚ: Kurek liderem Biało-Czerwonych. Zobacz, jak w rankingach po II rundzie prezentują się Polacy
[urlz=../../../siatkowka/547845/ps-polacy-i-amerykanie-wciaz-bez-porazki-zobacz-jak-prezentuje-sie-tabela-po-ii-]->>  PŚ: Polacy i Amerykanie wciąż bez porażki. Zobacz, jak prezentuje się tabela po II rundzie

[/urlz] #dziejesiewsporcie: świetna reklama z udziałem Neuera