ME kobiet: Czeska dominacja. Świetny występ Heleny Havelkovej

W swoim pierwszym meczu podopieczne Carlo Parisiego pokazały się z dobrej strony, statystyki pokazują, że były one zdecydowanie lepsze od swoich przeciwniczek z Rumunii.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik

Reprezentantki Czech zwyciężyły w trzech setach, a Rumunki nawiązały z nimi bardziej wyrównaną walkę jedynie w drugiej partii. Wtedy w końcówce swój zespół do wygranej poprowadziły Aneta Havlickova i Helena Havelkova.

Na przestrzeni całego spotkania były one najlepiej punktującymi Czeszkami, Havelkova zdobyła 27 "oczek", a Havlickova 14. Ponadto Havelkova zanotowała wysoką skuteczność w ataku (83 proc.), skończyła 24 z 29 piłek. Była ona również najbardziej obciążona w przyjęciu, rywalki posłały w jej kierunku 28 zagrywek, popełniła przy tym tylko dwa błędy, a zanotowała 46 proc. pozytywnego i 18 proc. perfekcyjnego przyjęcia.

Najlepiej w reprezentacji Rumunii spisała się Adina Salaoru, która zdobyła 11 punktów. Każda z pozostałych siatkarek tej drużyny była w stanie zdobyć maksymalnie siedem "oczek". W całym meczu Rumunki miały słabe przyjęcie, co przekładało się na ich możliwości w ataku, w którym bardzo rzadko mogły zagrać kombinacyjną akcję.

Porównanie statystyk:

Czechy Element Rumunia
4 Asy serwisowe 2
5 Błędy przy zagrywce 3
53 proc. (2 błędy) Przyjęcie pozytywne 49 proc. (6 błędów)
53 proc. (51/96) Skuteczność w ataku 35 proc. (30/85)
6 Błędy w ataku 5
8 Bloki 4

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×