ME kobiet: Wicemistrzynie Europy pewnie awansowały do ćwierćfinału

Reprezentacja Niemiec w trzech setach pokonała Węgierki i pewnie awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Wicemistrzynie Starego Kontynentu sprzed dwóch lat zagrają w nim z Turcją.
Natalia Bugiel

Wydawać by się mogło, że Niemki jako zdecydowany faworyt barażowego meczu o awans do ćwierćfinału, łatwo rozprawią się z reprezentacją Węgier. Jednak w premierowej odsłonie, wicemistrzynie Europy musiały się sporo napracować, aby przełamać napór dobrze dysponowanych przeciwniczek.

Chociaż Węgierki zdołały objąć prowadzenie jedynie w pierwszych akcjach seta, to przez niemal cały jego przebieg wywierały sporą presję na niemieckim zespole. Jednak węgierska ekipa nie była w stanie powstrzymać siły ataku reprezentantek Niemiec. W końcówce podopieczne Luciano Pedulli zdominowały swoje rywalki, wygrywając do 18.

Jak się później okazało, Węgierkom siły wystarczyło jedynie na pierwszą partię. W kolejnej od początku do końca wysoką przewagę utrzymywał niemiecki zespół, którego najmocniejszą stroną była gra w ataku. Faworytki świetnie broniły i przede wszystkim potrafiły to wykorzystać na siatce. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Niemek 25:17.

Podobny przebieg miała ostatnia z partii. Reprezentacja Niemiec prowadziła nawet z siedmiopunktową przewagę, więc spokojnie mogły kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Z bardzo dobrej strony w tym pojedynku zaprezentowała się przyjmująca Maren Brinker i to głównie dzięki jej dobrej dyspozycji, wicemistrzynie Europy zdołały pokonać Węgierki w trzech setach (25:14).

W ćwierćfinale zespół prowadzony przez Luciano Pedullę zagra z Turczynkami.

Niemcy - Węgry 3:0 (25:18, 25:17, 25:14)

Niemcy: Brinker (18), Beier (8), Kożuch (10), Brandt (6), Silge (9), Apitz (1), Thomsen (libero) oraz Weiss (1), Pettke (1), Weihenmaier (2).

Węgry: Sandor (11), Talas (2), Szeles (2), Dobi (2), Pallag (6), Horvath (6), Levai (libero) oraz Kotel (libero), Szakmary, Vacsi (1), Kotel, Liliom (4).