Rośnie forma Cuprum Lubin. Miedziowi pokonali Noliko Maaseik

Cuprum Lubin pokonało Noliko Maaseik 3:1 w meczu otwierającym turniej Giganci Siatkówki w Szczecinie. Miedziowi zdobywali decydujące punkty w wygranych setach przy zagrywce Wojciecha Włodarczyka.

Rozpoczęła się szósta edycja turnieju charytatywnego Giganci Siatkówki. Tradycyjnie został zaplanowany tydzień przed inauguracją sezonu PlusLigi. Drużyny przyjechały do Szczecina, dokąd przeniesiono imprezę z Ostródy. Na początek Cuprum Lubin zmierzył się z 14-krotnym mistrzem Belgii Noliko Maaseik.

Miedziowi przyjechali do Szczecina po dwóch porażkach z Berlin Recycling Volleys. Zamierzali poprawić sobie nastroje przed sezonem. Z takim założeniem wyszli na boisko i konsekwentnie realizowali plan.

Przy stanie 12:15 trener Gheorghe Cretu poprosił o przerwę na żądanie, ponieważ jego podopieczni zaczęli tracić przewagę. Zareagowali pozytywnie, a ciężar gry wziął na swoje barki jeden z nowych - Marcin Możdżonek. Dwa udane ataki rutyniarza odebrały Noliko ochotę do walki, a seta zakończył Wojciech Włodarczyk atakiem z przechodzącej piłki na 25:15.

Cuprum wspierała grupa kilkunastu kibiców. W drugiej partii obejrzała bardziej zaciętą rywalizację. Przy wyniku 19:18 w polu zagrywki zameldował się Włodarczyk. Belgowie totalnie nie poradzili sobie z jego piłkami. Lubinianie odrzucili Belgów od siatki i popracowali blokiem. Seta zakończyli skutecznym, potrójnym. Pozostało im tylko udokumentować wygraną.

Nie było to zadanie łatwe, ponieważ siatkarze Noliko podkręcili tempo, a Cuprum nie utrzymało wysokiego poziomu i przegrało trzeciego seta 21:25. Zrobiło się 2:1. Małe niepowodzenie nie skłoniło trenera do zmian. Cretu chciał sprawdzić jak prezentuje się wybrana szóstka na pełnym dystansie czasowym. Długo nie miał bowiem wszystkich podopiecznych do dyspozycji. Dopiero w czwartym secie lubinianie zamknęli mecz. Ponownie uzyskali przewagę przy zagrywce Włodarczyka i dowieźli ją do końca.

W sobotę Cuprum zagra jeszcze jedno spotkanie z Galatasaray Stambuł. Poza tymi drużynami uczestnikiem turnieju jest PGE Skra Bełchatów.

Cuprum Lubin - Noliko Maaseik 3:1 (25:15, 25:19, 21:25, 25:18)

Cuprum: Malinowski, Możdżonek, Pupart, Łomacz, Bohme, Włodarczyk, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz.

Noliko: Broshog, Maan, Pereyra, Pinheiro, Padar, Bontje, Jorna (libero) oraz Finoli.