Memoriał Arkadiusza Gołasia: Triumf Jastrzębskiego Węgla

W niedzielę w Murowanej Goślinie rozegrano decydujące spotkania Memoriału Arkadiusza Gołasia. W finale Jastrzębski Węgiel pokonał AZS Częstochowa, a w meczu o trzecie miejsce zwycięstwo odniósł Lotos Trefl Gdańsk.

Łukasz Witczyk

W finałowym pojedynku XI Memoriału Arkadiusza Gołasia Jastrzębski Węgiel nie dał najmniejszych szans AZS-owi Częstochowa. Akademicy w starciu tym wystąpili w rezerwowym składzie i niemal bez walki oddali mecz. Trener Michał Bąkiewicz dał odpocząć podstawowym siatkarzom, którzy w sobotę przyczynili się do pokonania Lotosa Trefla Gdańsk.

Jastrzębianie wygrali w trzech setach i w każdym z nich dominowali nad swoimi finałowymi rywalami. Zespół z Jastrzębia-Zdroju w pierwszej partii oddał rywalom 20 punktów. W drugiej AZS miał niewiele do powiedzenia i zdołał ugrać 16 "oczek", a w trzeciej odsłonie JW przypieczętował triumf w Memoriale Arkadiusza Gołasia i wygrał 25:19.

W meczu o trzecie miejsce Lotos Trefl Gdańsk pokonał Łuczniczkę Bydgoszcz 3:1. Lepiej spotkanie rozpoczęli bydgoszczanie, którzy w pierwszej partii zdominowali rywali i wygrali do 19. Trzy kolejne odsłony należały już do gdańszczan, którzy zwłaszcza w drugim i trzecim secie musieli się sporo natrudzić, by odnieść zwycięstwo.

W drugiej odsłonie po zaciętej końcówce wicemistrzowie Polski wygrali 25:23, a w trzecim secie gdańszczanie uzyskali kilka punktów przewagi i utrzymali ją do ostatniej piłki. Czwarta partia to pokaz siły Lotosa Trefla Gdańsk, który oddał rywalom zaledwie 15 punktów.