Liga czeska: Dobry start zespołu Szczerbaniuka

Ruszyły rozgrywki ligi czeskiej, w której występuje dwóch Polaków: Robert Szczerbaniuk i Adrian Patucha. Zespół byłego reprezentanta Polski zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Gorzej idzie Adrianowi Patusze, którego kontuzja wykluczyła z gry.

Anna Bagińska

Zespół Roberta Szczerbaniuka, VK ČEZ Karlovarsko, może się pochwalić bilansem trzech zwycięstw i jednej porażki. Już w pierwszej kolejce drużyna potwierdziła dobrą dyspozycję, pokonując 3:0 Kladno volejbal cz. Jedynie w drugim secie gospodarze postawili się brązowemu medaliście czeskiej ligi, ale i tak w końcówce przyjezdni okazali się lepsi. Jeszcze bardziej jednostronne było spotkanie drugiej kolejki, w którym zespół byłego reprezentanta Polski również nie stracił seta. Dopiero w trzeciej kolejce zespół polskiego środkowego po zaciętym boju uległ czwartej ekipie poprzedniego sezonu, Fatrze Zlín, w czterech setach i stracił prowadzenie w tabeli. Dwa dni później, w czwartej kolejce, podopieczni trenera Petra Broma wygrali bez straty seta z AERO Odolená Voda i aktualnie zajmują trzecie miejsce w klasyfikacji. Polski środkowy zagrał we wszystkich meczach, będąc jednym z kluczowych zawodników.

Nieco gorzej w lidze radzi sobie zespół Adriana Patuchy, Dukla Liberec, która wygrała 2 mecze i przegrała dokładnie tyle samo. O ile pierwsza z porażek nie była zaskoczeniem, bo drużyna przegrała z aktualnym liderem, Jihostroj Czeskie Budziejowice, to w meczu 4. kolejki Dukla uległa przedostatniej ekipie w tabeli. Polski przyjmujący, co gorsza, doznał kontuzji barku i nie miał jeszcze okazji w tym sezonie zaprezentować swoich umiejętności na parkiecie.

1. kolejka:

VK Benátky nad Jizerou -VK Jihostroj České Budějovice 1:3 (25:22, 21:25, 16:25, 20:25)
Kladno volejbal cz - VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (20:25, 23:25, 15:25)
Volley Team ČZU Praha - Volejbal Brno 1:3 (24:26, 13:25, 25:23, 17:25)
Fatra Zlín - SK Volejbal Ústí nad Labem 3:0 (25:19, 25:18, 25:16)
AERO Odolená Voda - VK Euro Sitex Příbram 3:0 (25:21, 25:20, 27:25)
VK Ostrava s.r.o. - VK Dukla Liberec 1:3 (25:20, 18:25, 20:25, 18:25)

2. kolejka:

VK Jihostroj České Budějovice - VK Dukla Liberec 3:0 (25:21, 25:20, 25:20)
VK Euro Sitex Příbram - VK Ostrava s.r.o. 3:2 (25:23, 23:25, 18:25, 27:25, 15:9)
SK Volejbal Ústí nad Labem - AERO Odolená Voda 1:3 (16:25, 25:20, 20:25, 18:25)
Volejbal Brno – Fatra Zlín 3:1 (26:28, 25:16, 25:23, 25:14)
VK ČEZ Karlovarsko - Volley Team ČZU Praha 3:0 (25:17, 25:20, 25:19)
VK Benátky nad Jizerou - Kladno volejbal cz 2:3 (25:20, 23:25, 21:25, 25:22, 13:15)

3. kolejka:

Kladno volejbal cz - VK Jihostroj České Budějovice 1:3 (21:25, 25:22, 23:25, 23:25)
Volley Team ČZU Praha - VK Benátky nad Jizerou 2:3 (25:23, 17:25, 25:22, 18:25, 10:15)
Fatra Zlín - VK ČEZ Karlovarsko 3:1 (29:27, 25:22, 22:25, 25:21)
AERO Odolená Voda - Volejbal Brno 2:3 (25:18, 14:25, 25:16, 22:25, 10:15)
VK Ostrava s.r.o. - SK Volejbal Ústí nad Labem 3:0 (25:18, 25:23, 25:16)
VK Dukla Liberec - VK Euro Sitex Příbram 3:1 (25:22, 25:15, 21:25, 25:20)

4. kolejka:

VK Jihostroj České Budějovice - VK Euro Sitex Příbram 3:0 (25:17, 25:19, 25:18)
SK Volejbal Ústí nad Labem – VK Dukla Liberec 3:2 (16:25, 14:25, 27:25, 41:39, 15:10)
Volejbal Brno - VK Ostrava s.r.o. 3:1 (25:16, 26:24, 20:25, 25:20)
VK ČEZ Karlovarsko - AERO Odolená Voda 3:0 (26:24, 25:20, 25:20)
VK Benátky nad Jizerou - Fatra Zlín 3:0 (25:20, 25:16, 25:22)
Kladno volejbal cz - Volley Team ČZU Praha 3:2 (25:20, 25:19, 23:25, 23:25, 15:13)