Liga Mistrzyń, gr. F: Maja Ognjenović w świetnej formie, Piacenza nadal niepokonana

Trzeci mecz i trzecie pewne zwycięstwo. Siatkarki Nordmeccanica Piacenza tym razem odprawiły francuski Rocheville Le Cannet.

Marcin Górczyński

Na parkiecie w Piacenzy doszło do starcia outsidera grupy F Rocheville Le Cannet z niezwykle mocnymi w tym sezonie siatkarkami Nordmeccanica. Zgodnie z przewidywaniami Włoszki niemal od początku do końca kontrolowały przebieg rywalizacji.

Jedyny słabszy moment przytrafił się zawodniczkom trenera Marco Gaspariego w pierwszej partii. Francuzki wyszły na trzypunktowe prowadzenie, ale im dłużej trwał set, tym przewaga Piacenzy bardziej się uwidaczniała. Od przerwy technicznej (5:8) Rocheville właściwie przestało grać, a siatkarkom takiej klasy jak Indre Sorokaite czy Maja Ognjenović nie pozostało nic innego jak wykorzystać słabość rywalek.

W kolejnych partiach Włoszki pozbawiły przeciwniczki jakichkolwiek nadziei. Kapitalnie spisywała się Christina Bauer, niezwykle efektywna na skrzydle (14 punktów przy 67 proc. skuteczności). Dodatkowo prawdziwy popis w polu serwisowym dała Ognjenović. Serbka cztery razy zaskoczyła Rocheville serwisem, a w całym meczu zdobyła aż 7 "oczek". Jak na rozgrywającą wynik wybitny.

Z takimi potęgami jak Piacenza nie da się wygrać, stawiając zaledwie jeden blok. Francuzki poza tym były notorycznie gubione na siatce, popełniały mnóstwo błędów w przyjęciu i zagrywce. Sety przegrane do 15 i 16 wydają się najniższym wymiarem kary dla przyjezdnych.

Nordmeccanica Piacenza - Rocheville Le Cannet 3:0 (25:21, 25:15, 25:16)

Piacenza: Sorokaite (9), Bauer (14), Marcon (5), Melandri (6), Pascucci (9), Ognjenović (7), Leonardi (libero) oraz Belien, Valeriano, Taborelli

Rocheville: Martinez (7), Niuchałowa (11), Guerra Franco (2), Marte Frica, Fedele (11), Zambelli (3), Tsutsui (libero) oraz Bauer, Todorowa (3), Kornienko