WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Dobry dzień dla blokujących w Pile

W meczu 12. kolejki Orlen Ligi pomiędzy PTPS-em Piła i Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna oba zespoły blokiem zdobyły aż 30 punktów. Mineralne lepiej atakowały i przyjmowały, lecz to pilanki mogły cieszyć się ze zwycięstwa.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
/ WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa

Spotkanie pomiędzy PTPS-em Piła i Polskim Cukrem Muszynianką Muszyna pełne było zwrotów akcji. Wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się triumfem gospodyń w czterech setach, lecz Mineralne zdołały odrobić stratę i doprowadzić do tie-breaka. W nim PTPS prowadził 13:6, lecz przy zagrywce Anny Grejman zespół gości zdołał doprowadzić do wyniku 13:13. W końcówce nerwy na wodzy utrzymały gospodynie i to one mogły cieszyć się ze zdobycia dwóch punktów.

Jednak to muszynianki miały przewagę zarówno w przyjęciu, jak i ataku. Podopieczne Bogdana Serwińskiego zanotowały 66 proc. pozytywnego przyjęcia. Pilanki odpowiedziały 47 proc. w tym elemencie. Z kolei w ataku siatkarki Polskiego Cukru Muszynianki miały 39 proc. skuteczności, a pilanki 36 proc. Liderkami swoich drużyn były Anita Kwiatkowska oraz Anna Grejman.

Zespół gości zanotował więcej asów serwisowych, ale również i błędów na zagrywce. Mineralne zdobyły w ten sposób 10 punktów, ale również popełniły 10 błędów. Z kolei w bloku lepiej spisywały się pilanki, które w ten sposób zanotowały 16 punktów. Muszynianki odpowiedziały 14 udanymi blokami. Pięć razy w tym elemencie punktowały Dorota Wilk i Małgorzata Skorupa.

Porównanie statystyk:

PTPS Piła Element Polski Cukier Muszynianka
8 Asy serwisowe 10
4 Błędy przy zagrywce 10
47 proc. (16 błędów) Przyjęcie pozytywne 66 proc. (17 błędów)
36 proc. (49/138) Skuteczność w ataku 39 proc. (66/169)
9 Błędy w ataku 14
16 Bloki 14

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×