Liga włoska: Kiepski weekend Polek

Debiut nowego szkoleniowca Igora Gorgonzoli Novara nie wypadł okazale, podobnie jak ostatni mecz zespołu Bereniki Tomsi przed przerwą reprezentacyjną. Nie lepiej było w spotkaniu Polek występujących na zapleczu włoskiej ekstraklasy.

Michał Kaczmarczyk

Po pierwszym secie meczu w Montichiari chyba nikt nie przypuszczał, że gospodynie oddadzą trzy punkty niżej notowanej ekipie z Bolzano. Jednak w połowie drugiego seta, gdy załamała się gra ofensywna podopiecznych Alessandro Barbieriego, beniaminek włoskiej ekstraklasy przejął inicjatywę i nie oddał jej do końca spotkania. Świetny mecz zaliczyła nadzieja dominikańskiej siatkówki i MVP ostatnich mistrzostw świata juniorek Brayelin Martinez (22 pkt.) i nawet dobra postawa Bereniki Tomsi (19 pkt., 34 proc. skuteczności, 1 blok) nie pomogły pogrążonym w błędach siatkarkom Metalleghe Sanitars. Dominika Sobolska w tym meczu nie pojawiła się ani razu na parkiecie.

Metalleghe Sanitars Montichiari - Sudtirol Bolzano 1:3 (25:23, 21:25, 23:25, 21:25)

Montichiari: Dalia, Tomsa, Brinker, Barcellini, Lualdi, Gioli, Carocci (libero) oraz Lombardo

Bolzano: Garzaro, Martinez, Steinbrecher, Manzano, Ikić, Brcić, Paris (libero)

Jeżeli ktoś liczył na nagłą poprawę postawy wicemistrzyń Włoch pod wodzą nowego trenera, Marco Fenoglio, musiał srodze się rozczarować. Drużyna z Piacenzy kontrolowała niemal całe starcie poza końcowym fragmentem drugiego seta, w którym gospodynie zerwały się do walki mimo wyniku 21:13 dla rywala. Ekipa z Novary swoimi błędami oddała rywalkom aż 23 punkty i nawet 15 "oczek" autorstwa Samanty Fabris nieszczególnie pocieszyło jej kibiców. Magdalena Wawrzyniak pojawiła się na chwilę w pierwszym secie, ale zapisała się w statystykach tylko jednym uderzeniem, do tego zablokowanym.

Igor Gorgonzola Novara - Nordmeccanica Piacenza 0:3 (18:25, 20:25, 22:25)

Novara: Malesević, Guiggi, Cruz, Chirichella, Signorile, Fabris, Sansonna (libero) oraz Rousseaux, Wawrzyniak, Bonifacio, C. Bosetti, Bosio

Piacenza: Sorokaite, Belien, Bauer, Marcon, Petrucci, Pascucci, Leonardi (libero) oraz Valeriano, Taborelli

Wyniki pozostałych spotkań 12. kolejki Serie A1:

Pomi Casalmaggiore - Il Bisonte Firenze 3:2 (25:19, 18:25, 25:20, 14:25, 15:10)
Unendo Yamamay Busto Arsizio - Club Italia 3:0 (25:18, 25:20, 25:13)
Foppapedretti Bergamo - Liu-Jo Modena 3:0 (25:16, 25:18, 25:18)
Savino Del Bene Scandicci - Obiettivo Risarcimento Vicenza 3:1 (25:15, 25:16, 16: 25, 26:24)

Il Bisonte Firenze 1-10 9:32 4

Zespół Laury Tomsi i Patrycji Polak wciąż okupuje dół tabeli Serie A2 i przegrywa kolejne mecze, tym razem poległ w słabym stylu w starciu z Volley Soverato. Pierwsza z wymienionych Polek wchodziła na zmiany w pierwszym i drugim secie meczu i zakończyła jeden na trzy punktowe ataki, natomiast była siatkarka Pałacu Bydgoszcz z pewnością będzie chciała zapomnieć o tym spotkaniu. Mało tego, że kończyła tylko jeden na cztery swoje ataki, była też odpowiedzialna za 7 z 19 błędów w przyjęciu całego zespołu z Rovigo.

Volley Soverato - Beng Rovigo 3:0 (25:16, 25:16, 25:12)