Superliga: Ostatnia kolejka przed przerwą bez niespodzianek

W siódmej kolejce rosyjskiej Superligi mistrzowie Rosji, Zenit Kazań, pewnie pokonali drużynę z Niżnego Nowogrodu 3:0, natomiast w hicie kolejki lepsi okazali się siatkarze Dynama Moskwa.

Dorota Mleczak
Piłki do siatkówki / Piłki do siatkówki

W spotkaniu pomiędzy Lokomotiwem Nowosybirsk a Dynamem Moskwa zespół prowadzony przez Andrieja Woronkowa od początku postawił trudne warunki przyjezdnym. Nie do zatrzymania był Denis Zemczenok, a po drugiej stronie siatki przyjmujący mieli spore problemy z odbiorem zagrywek. Wolwicz i spółka kontrolowali cały przebieg seta dzięki czemu pewnie wygrali pierwszą partię.

W drugim secie siatkarze z Moskwy zaczęli grać zdecydowanie lepiej. Dobrze na skrzydle prezentował się Paweł Krugłow oraz Aleksander Markin. Gospodarze z każdą akcją popełniali coraz więcej niewymuszonych błędów, co przyczyniło się do ich porażki w tej partii. W trzeciej odsłonie meczu żadna z drużyn nie chciała dać za wygraną. Walka toczyła się punkt za punkt, a w zaciętej końcówce lepsi okazali się zawodnicy ze stolicy Rosji. Niesieni na fali zwycięstwa z poprzedniego seta moskiewscy siatkarze nie dali większych szans przeciwnikowi.

Prawdziwą lekcję siatkówki zespołowi z Niżnego Nowogrodu dali mistrzowie Rosji. Podopieczni Władimira Alekny przewyższali rywala w każdym elemencie. W Zencie zabrakło Matthew Andersona, który po meczu w Turcji dostał wolne od trenera. Amerykańskiego przyjmującego godnie zastąpił Aleksiej Spiridonow.

W pierwszej i drugiej partii siatkarze Gubernii byli bez jakichkolwiek szans, mimo dosyć dobrego przyjęcia nie potrafili wyprowadzić skutecznych ataków. Dopiero ostatni set przyniósł trochę więcej emocji. Zmiany w drużynie z Kazania sprawiły, że to goście na drugiej przerwie technicznej prowadzili trzema punktami. W końcówce partii dzięki skutecznym blokom gospodarze zdołali odrobić straty i wygrać cały mecz.