Reprezentacja USA wybrana Drużyną Roku w Stanach Zjednoczonych

Amerykańska federacja siatkarska przyznała tytuł Drużyny Roku męskiej reprezentacji USA za wspaniały sezon 2015. Doceniono zwłaszcza wygranie Pucharu Świata, jednego z najtrudniejszych turniejów siatkarskich na świecie.

Ola Piskorska
Ola Piskorska

- Zawsze staram się stawiać cele trochę wyżej niż minimum. Na Pucharze Świata chcę nie tylko uzyskać awans na igrzyska, chcę wygrać cały ten turniej - zapowiedział na początku poprzedniego sezonu reprezentacyjnego szkoleniowiec męskiej reprezentacji USA John Speraw.

I jak zapowiedział, tak uczynił, a za to wspaniałe osiągnięcie on i jego podopieczni zostali nagrodzeni tytułem Drużyny Roku przyznawanym przez amerykańską federację siatkarską.

Amerykanie wygrali Puchar Świata po raz pierwszy od 1985, do tego Matthew Anderson został MVP całego turnieju, Micah Christenson najlepszym rozgrywającym, a Erik Shoji najlepszym libero.

- Kluczem do naszego sukcesu jest świetna atmosfera i ciągła praca nad nią - powiedział Speraw. - Ta grupa zawodników lubi się wzajemnie i lubi przebywać ze sobą. A w kwestiach sportowych przed Pucharem Świata wyciągnąłem wnioski z naszych porażek. Zwłaszcza półfinałowy mecz Ligi Światowej z Serbią mam w głowie cały czas, to była przegrana trudna do przełknięcia. Cieszę się, że umieliśmy to przekuć w sukces na najważniejszej imprezie sezonu - tłumaczył trener.

- Zmieniliśmy swoje podejście do reprezentacji i rozgrywek międzynarodowych w tym roku - przyznał Anderson. - Podchodziliśmy bardziej skoncentrowani do treningów i poświęciliśmy więcej swojego wolnego czasu na siłownię oraz studiowanie systemów i planów gry. To wszystko też nas zbliżyło i teraz bardziej niż drużyną jesteśmy jedną wielką rodziną - tłumaczył amerykański atakujący.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×