Sparingowo: Wygrana Polskiego Cukru Muszynianki Enea

Siatkarki z Muszyny wykorzystały przerwę w rozgrywkach Orlen Ligi na spokojny trening i rozegranie meczów kontrolnych. W sobotę odniosły one drugie sparingowe zwycięstwo.

Po serii dwóch spotkań z Developresem SkyRes Rzeszów (najpierw wygrały rzeszowianki 3:1, a potem muszynianki 4:0), zespół Bogdana Serwińskiego rozegrał jeszcze jeden mecz kontrolny. Tym razem rywalem był słowacki Oktan Kezmarok.

Mineralne poradziły sobie bardzo dobrze, wygrały bowiem wszystkie sety. Wprawdzie zwyciężyły 4:0, co jest nietypowym siatkarskim wynikiem, ale trenerzy obu drużyn umówili się na rozegranie właśnie czterech partii.

Był to ostatni sparing Polskiego Cukru Muszynianki Enea Muszyna. Po długiej przerwie w walce o mistrzostwo kraju spowodowanej przerwą świąteczną oraz turniejem kwalifikacyjnym do IO kobiet w Ankarze, siatkarki wrócą na parkiety Orlen Ligi. W ramach najbliższej kolejki Mineralne zmierzą się na wyjeździe z mistrzyniami kraju, Chemikiem Police. Mecz zostanie rozegrany w piątek 15 stycznia, początek został zaplanowany na godzinę 18:00.

Polski Cukier Muszynianka Enea - Oktan Kezmarok 4:0 (25:9, 25:13, 25:16, 25:10)