Mateusz Malinowski rozstrzygnął mecz z Cerrad Czarnymi w polu serwisowym

Spotkanie Cerrad Czarni Radom - Cuprum Lubin zakończyło się wynikiem 3:2 dla przyjezdnych. To, że pojedynek był zacięty, znalazło odzwierciedlenie w statystykach. Zdecydowanie lepiej niż rywale lubinianie zaprezentowali się w polu serwisowym.

Agata Kołacz

Już w pierwszym secie gracze Cuprum Lubin pokazali, że czują się mocni w zagrywce i nie ma to dla nich znaczenia, że nie grają we własnej hali. Przy 24 zagrywkach zepsuli 3, a 4 z nich były asami serwisowymi. Przez 5 setów "uzbierali" łącznie 9 "oczek" w tym elemencie. Najskuteczniejszy był Mateusz Malinowski, który punktował w kluczowych momentach spotkania. Zapisał na swoim koncie 4 asy.

Zupełnie inaczej zaprezentowali się Cerrad Czarni Radom. Po premierowej odsłonie zepsuli aż 7 zagrywek, w całym meczu 17, natomiast zdobyli tylko 3 punkty bezpośrednio z serwisu. W statystykach zapisali się Lukas Kampa, Wojciech Żaliński i Artur Szalpuk.

Podopieczni Gheorghe Cretu mogli się pochwalić także wyższym wskaźnikiem pozytywnego dogrania. Uzyskali 53-procentową skuteczność, a najlepiej w tym elemencie wypadł Keith Pupart. Zawodnik dogrywał piłkę 26 razy, a jego umiejętności oceniono na 69 proc. Najbardziej zapracowany był z kolei Wojciech Włodarczyk, który przyjmował 35 razy (46 proc. i 3 błędy).
Wojciech Włodarczyk za swoją dobrą grę otrzymał statuetkę MVP Wojciech Włodarczyk za swoją dobrą grę otrzymał statuetkę MVP
Lubinianie starali się wyłączyć z gry na siatce Artura Szalpuka. Przyjmujący dogrywał piłkę 38 razy, popełnił przy tym tylko 1 błąd, uzyskując 55-procentową skuteczność. Co ciekawe, kolejny raz radomianie zaprezentowali się lepiej w ataku, pomimo gorszego przyjęcia. Jeśli chodzi o zdobycz punktową, w tym elemencie brylował Bartłomiej Bołądź. Atakujący zapisał na swoim koncie 24 oczka, przy 51-procentowym wskaźniku (24/47). Najwyższy procent uzyskał z kolei Lukas Kampa. Niemiecki rozgrywający skończył 3 z 4 akcji (75 proc.).

W ekipie Cuprum dobrze dysponowany był z kolei Wojciech Włodarczyk. Skończył 21 z 39 piłek (54 proc.). O wiele gorzej radzili sobie atakujący, Szymon Romać już w pierwszym secie został zmieniony, bo na 4 ataki nie skończył żadnego. Z kolei Mateusz Malinowski zakończył mecz z 35-procentową skutecznością.

Obie drużyny podobnie zaprezentowały się w bloku (9:10), choć warto podkreślić, że lubinianie zaczęli punktować w tym elemencie dopiero od drugiego seta, a właściwie od trzeciego, bo w partii numer dwa zdobyli tylko 1 "oczko". Najskuteczniej zamiary rozgrywającego odczytywał Daniel Pliński - 4 punktowe bloki. Wojciech Włodarczyk zapisał o jedno "oczko" mniej.

W całym meczu najwięcej punktów zdobył Wojciech Włodarczyk, który sam ekipie Cuprum wygrał jednego seta. 24 "oczka" zdobył z kolei Bartłomiej Bołądź.