Liga Mistrzyń, gr. B: W grupie Atomu Włoszki dopełniły formalności

Igor Gorgonzola Novara nieco podpreperowała swoją zdobycz punktową po pewnej wygranej nad Calcit Ljublana. Włoszki wciąż tracą jednak do PGE Atomu Trefla Sopot trzy punkty.

Nicole Makarewicz
Siatkówka Materiały prasowe / Siatkówka

Pierwszy mecz obu ekip zakończył się po trzech setach. Zawodniczki z Novary nie miały problemu z uporaniem się z Słowenkami i również przed rewanżem spodziewano się, że przyjezdne zdobędą w Ljublanie trzy punkty.

Gospodynie miały ochotę się zrewanżować, co pokazały prezentując wysoką jakość zagrań od początku spotkania. Po kilku niemrawych akcjach przyjezdne przebudziły się w ofensywie, lecz to nie wystarczyło, by wyjść na prowadzenie (8:7). Mistrzynie Słowenii w dalszej części seta kontynuowały skuteczną grę na kontrach, świetnie ustawiały też blok. Brakowało im jednak stabilności w przyjęciu, co przy serwisach wykorzystywały Włoszki. Z czasem wicemistrzynie Włoch grały coraz lepiej. W końcówce trzykrotnie zablokowały rywalki, Samanta Fabris skończyła dwie kontry i było po secie (22:25).

Od walki punkt za punkt siatkarki rozpoczęły drugą partię. Później, przy zagrywkach Aurey Cruz zawodniczki z Italii wypracowały sobie trzypunktową przewagę (4:8). Dystans pomiędzy drużynami się zwiększał, bo skuteczność straciła m.in. Monika Potokar. Na dodatek, świetnie w ataku spisywała się Tijana Malesević, która weszła na boisku tuż przed drugą przerwą techniczną (9:16).  Przy tak wysokiej przewadze Luciano Pedulla wprowadzał na boisko kolejne zmienniczki, które doprowadziły korzystny wynik do szczęśliwego końca (14:25).

Po wysoko wygranym secie, Włoszki miały apetyt, by szybko skończyć mecz. Za sprawą mocnych serwisów i częstych ataków ze środka siatki podopieczne Pedulli zyskały spore prowadzenie (3:8). Kolejne pomyłki mistrzyń Słowenii w organizacji gry coraz bardziej je pogrążały. Na dodatek serię udanych zagrywek posłała Magdalena Wawrzyniak, co jeszcze zbliżyło zawodniczki z Novary do zwycięstwa (6:16). Ana-Katarina Hribar próbowała jeszcze przeciwstawić się włoskiej sile, ale straty był już nie do odrobienia.

Calcit Ljubljana  - Igor Gorgonzola Novara 0:3 (22:25, 14:25, 17:25)

Calcit Ljublana:  Kucej, Koleva, Kostic, Turk, Potokar, Yeloso Aragao, Jerala oraz Hribar, Forstnaric

Igor Gorgonzola Novara: Chirichella, Guiggi, Fawcett, Cruz, Signorile, Fabris, Sansonna oraz Bosetti, Malsevic, Bosio, Wawrzyniak