Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Andrzej Niemczyk w stanie krytycznym

Andrzej Niemczyk, jeden z najbardziej utytułowanych polskich szkoleniowców, który dwukrotnie doprowadził polskie siatkarki do tytułu mistrzyń Europy, walczy o życie! Lekarze określają jego stan jako ciężki.
Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
/ Fot. Tomasz Jastrzębowski / Foto Olimpik / Newspix.pl

Dramatyczna informacja na temat stanu zdrowia legendarnego trenera pojawiła się na jego profilu na facebooku.

Jak udało nam się dowiedzieć, Andrzej Niemczyk trafił do szpitala w minioną sobotę z podejrzeniem zapalenia płuc. W ostatnim czasie jego stan bardzo się pogorszył. Obecnie przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. Lekarze walczą o jego życie.

Andrzej Niemczyk obecnie przebywa w szpitalu jego stan jest bardzo ciężki. Lekarze określają go jako krytyczny, kto...

Posted by Andrzej Ryszard Niemczyk on 26 styczeń 2016

Pochodzący z Łodzi szkoleniowiec, 16 stycznia 2016 roku obchodził 72. urodziny. W kraju uznawany jest za jednego z najwybitniejszych trenerów w historii polskiej siatkówki. Z drużyną narodową kobiet pracował dwukrotnie. W latach 1975-1977 nie odniósł większych sukcesów. W 1975 roku zajął 6. miejsce na mistrzostwach Europy w Jugosławii. Dwa lata później w Finlandii doprowadził Biało-Czerwone do czwartej lokaty. Największe triumfy świecił podczas swojego drugiego podejścia do drużyny narodowej. W kwietniu 2003 roku, po rezygnacji Zbigniewa Krzyżanowskiego, ponownie został selekcjonerem polskiej kadry. Kilka miesięcy później sięgnął ze swoimi podopiecznymi po złoty medal mistrzostw Starego Kontynentu. Wynik ten powtórzył dwa lata później w Chorwacji. 1 września 2006 roku podał się do dymisji po serii nieudanych występów w cyklu World Grand Prix. 10 grudnia 2006 roku zawodniczki wystosowały do Polskiego Związku Piłki Siatkowej list otwarty, w którym poprosiły władze PZPS o rozpatrzenie możliwości powrotu Andrzeja Niemczyka do pracy na stanowisku selekcjonera.

Jak podaje serwis abcZdrowie.pl, zapalenie płuc występuje najczęściej u osób wyniszczonych, osłabionych, po operacjach. Przyczyną mogą być również powikłania chorób zakaźnych. W przeważającej części przypadków choroba rozwija się wskutek zakażenia bakteryjnego. Konsekwencją choroby jest zmniejszenie powierzchni płuc, duszność, przyspieszony oddech, czasem sinica.

Zobacz też: Andrzej Niemczyk o zwycięskiej walce z nowotworem i piciu alkoholu

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook / inf. własna

Komentarze (12):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×