Liga Mistrzyń, gr. C: Eczacibasi Vitra Stambuł wróciło z włoskich zaświatów w grupie Chemika

W pojedynku grupy C Ligi Mistrzyń 2015/2016, włoskie Pomi Casalmaggiore po zaciętym meczu musiało uznać wyższość Eczacibasi Vitry Stambuł.

Tomasz Rosiński

Na początku środowej rywalizacji wszystko układało się po myśli gospodyń, które szybko objęły prowadzenie 7:3. Z czasem zaczęła się przebudzać ekipa ze Stambułu, która przed drugą przerwą techniczną odrobiła straty z nawiązką (14:15). Bardzo dobrze radziła sobie Rosir Calderon i wydawało się, że Eczacibasi triumfuje w pierwszym secie (17:20). Jednakże świetny zryw siatkarek Pomi sprawił, że to one lepiej rozegrały końcówkę i zwyciężyły 25:23.

Przez większą część kolejnej partii drużyny walczyły praktycznie punkt za punkt i nikomu nie udawało się wypracować bezpiecznej przewagi (19:19). Także i tym razem więcej zimnej krwi w decydującej fazie 2. części potyczki zachowały podopieczne Massimo Barboliniego (25:20), które objęły prowadzenie 2:0 w setach.

Taki obrót spraw podrażnił obrończynie mistrzowskiego tytułu, które od początku do końca zdominowały boiskowe wydarzenia w trzeciej odsłonie i zmniejszyły straty do rywalek (18:25). Następna partia także przebiegała pod dyktando tureckiego klubu i o wszystkim miał rozstrzygnąć tie-break (22:25).

Jordan Larson-Burbach i jej klubowe koleżanki były na fali po wygranej w dwóch poprzednich setach (3:6). Nieźle poczynała sobie Christiane Furst, a zawodniczki z Turcji były coraz bliżej wywalczenia dwóch punktów (6:10). Przyjezdne już nie dały się dogonić (8:15) i zwyciężyły to starcie 3:2.

Pomi Casalmaggiore - Eczacibasi Vitra Stambuł 2:3 (25:23, 25:20, 18:25, 22:25, 8:15)

Pomi Casalmaggiore: Kożuch, Stevanović, Tirozzi, Lloyd, Bacchi, Gibbemeyer, Sirressi (libero) oraz Cecchetto, Cambi, Rossi, Ferrara.

Eczacibasi Vitra Stambuł: Calderon, Ozdemir, Kilicli, Larson-Burbach, Poljak, Demir-Guler, Kuzubasioglu (libero) oraz Toksot-Guidetti, Kreklow, Ozsoy, Furst.