Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Czy wszystkie siatkarskie imprezy w 2016 odbędą się w Krakowie?

W czwartek CEV oficjalnie ogłosiło, że gospodarzem turnieju finałowego Ligi Mistrzów będzie Asseco Resovia Rzeszów, a sama impreza odbędzie się w Krakowie. To prawdopodobnie nie będzie jedyne siatkarskie wydarzenie w 2016 w Tauron Arenie.
Ola Piskorska
Ola Piskorska
Tauron Arena Kraków / Tauron Arena Kraków

Po oświadczeniu CEV dziennikarz Polsatu Sport Jerzy Mielewski zamieścił tweeta sugerującego, że oprócz turnieju finałowego Ligi Mistrzów, Kraków będzie w tym roku gościł również inne międzynarodowe imprezy siatkarskie.


Jednak te informacje nie są jeszcze pewne. Nigdy dotąd nie zdarzyło się w Polsce, żeby to samo miasto organizowało i turniej fazy interkontynentalnej Ligi Światowej i turniej finałowy tych rozgrywek, zwłaszcza, że wielu zależy na byciu gospodarzem siatkarskiej imprezy z udziałem reprezentacji Polski. 

- Nie potwierdzam tej informacji. Polski Związek Piłki Siatkowej na razie w ogóle nie rozpatruje sytuacji, w której oba turnieje Ligi Światowej, i ten finałowy, i ten interkontynentalny, odbywałyby się w tej samej hali. Nie ma jak dotąd żadnych ostatecznych ustaleń co do miejsca rozgrywania obu turniejów – oświadczył Janusz Uznański, rzecznik PZPS.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że Kraków będzie w lipcu gościł finał Ligi Światowej 2016, bo reprezentacja Polski lubi grać w tej hali, a poza tym działacze bardzo docenili jak świetnie spisano się w Tauron Arenie przy okazji pierwszej rundy mistrzostw świata w 2014. Choć nie grali tam Polacy, to prawie codziennie był komplet publiczności i doskonały doping, organizacja również była bez zarzutu. O drugi turniej tych rozgrywek, czerwcowy, podobno rywalizują Ergo Arena w Trójmieście i Atlas Arena w Łodzi, dwie największe poza Krakowem hale w Polsce.

Również fakt rozegrania tegorocznego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie nie jest pewny. Memoriał gościł w Tauron Arenie w 2014 i organizatorzy oraz uczestnicy byli bardzo zadowoleni, ale nie wiadomo, czy ponownie zagości akurat w Małopolsce w tym roku.

- Żadne decyzje jeszcze nie zapadły. Fundacja Wagnera rozmawia z kilkoma podmiotami i Kraków jest wśród nich, ale nic jeszcze nie zostało podpisane ani ostatecznie rozstrzygnięte. Negocjacje są w toku - skomentował krótko rzecznik Fundacji Wagnera, Maciej Świniarski.

Na razie oficjalnie potwierdzone i pewne jest tylko jedno - w połowie kwietnia krakowska Tauron Arena będzie gościła cztery najlepsze kluby europejskie, które powalczą tam o prestiżowy tytuł zwycięzcy Ligi Mistrzów.

Michał Szyba: Teraz jest mi wstyd

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/Twitter
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×