Superliga: Wpadka Biełogorie Biełgorod. Spacerek Dynamo Moskwa

W 12 kolejce rosyjskiej Superligi dosyć niespodziewanie przegrali siatkarze Biełogorie Biełgorod. Drużyna z Moskwy bez straty seta pokonała Jugrę Samotłor Niżniewartowsk.

Podopieczni Oliega Antonowa od początku postawili gospodarzom trudne warunki. Pomimo słabego przyjęcia osiągali kilkupunktową przewagę i bez większych problemów wygrywali w kolejnych setach. Goście w żadnej odsłonie tego spotkania nawet przez chwilę nie zagrozili przeciwnikowi.

Z przedostatnią drużyną w tabeli przegrali siatkarze Biełogorie Biełgorod. Było to pierwsze w historii klubu z Orenburga zwycięstwo nad wicemistrzami Rosji. Na początku meczu nic nie wskazywało na to, że przyjezdni będą mieć problem z pokonaniem przeciwnika. Gospodarze pomimo dobrego rozpoczęcia meczu nie potrafili zatrzymać mocnych ataków Romana Daniłowa oraz Siergieja Tietiuchina. Jednak od drugiego seta role się odwróciły i to siatkarze Nefjtanika prezentowali się z lepszej strony, a w zaciętej końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W kolejnej partii Muserski i spółka pewnie kroczyli po zwycięstwo, jednak przy stanie 15:18 zawodnicy zaczęli mylić się w ataku oraz nie potrafili przyjąć zagrywek rywala, przez co przegrali tę odsłonę do 20. W ostatnim secie obydwie drużyny miały na swoim koncie sporo błędów, ale więcej szczęścia było po stronie gospodarzy, dla których była to czwarta wygrana w tym sezonie. Podsumowanie XII kolejki rosyjskiej Superligi Jenisej Krasnojarsk - Nova Nowokujbyszewsk 3:1 (25:20, 20:25, 25:20, 25:21)

Neftjanik Orenburg - Biełogorie Biełgorod 3:1 (18:25, 26:24, 25:20, 25:23) Najwięcej punktów: dla Neftjanik Orenburg - Nikita Kozłow (17), Witalij Wasiliew (16); dla Biełogorie Biełgorod - Roman Daniłow (21), Dmitrij Muserski (16).

Lokomotiw Nowosybirsk - Kuzbass Kemerowo 3:0 (25:14, 25:22, 26:24) Najwięcej punktów: dla Lokomotiw Nowosybirsk - Siergiej Sawin (16), Lukáš Diviš (14); dla Kuzbass Kemerowo - Maksim Żigałow (10), Maksim Szpilew (7).

Ural Ufa - Zenit Kazań 1:3 (25:23, 18:25, 23:25, 18:25) Najwięcej punktów: dla Ural Ufa - Andriej Kucmus (14), Aleksandr Kimerow (14); dla Zenit Kazań - Wilfredo Leon (20), Maksim Michajłow (19).

Fakieł Nowy Urengoj - Gubernija Niżny Nowogród 3:0 (25:22, 25:18, 28:26) Najwięcej punktów: dla Fakieł Nowy Urengoj - Jegor Kljuka (17), Ilja Własow (12); dla Gubernija Niżny Nowogród - Andriej Kolesnik (12), Andriej Titicz (9).

Gazprom-Jugra Surgut - Dynamo Krasnodar 3:2 (25:19, 28:30, 25:21, 20:25, 15:11) Najwięcej punktów: dla Gazprom-Jugra Surgut -  Konstantin Bakun (34), Aleksiej Rodiczew (15); dla Dynamo Krasnodar - Władimir Mielnik (17), Olieg Centałowicz (17).

Dynamo Moskwa - Jugra Samotłor Niżniewartowsk 3:0 (25:18, 25:20, 25:18) Najwięcej punktów: dla Dynamo Moskwa - Paweł Krugłow (15), Aleksandr Markin (10); dla Jugra Samotłor Niżniewartowsk - Michaił Beketow (12), Jarosław Podlesnik (11).