KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wyraźna przewaga Chemika Police, trafiło KSZO na kamień

Nie było niespodzianki w Szczecinie. Chemik Police miał wyraźną przewagę nad KSZO Ostrowiec i zwyciężył 3:0. Dominacja mistrzyń Polski zarysowała się przede wszystkim w ataku.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski

Pojedynek był debiutem Jakuba Głuszaka w roli pierwszego trenera Chemika Police. Młody szkoleniowiec dał pograć wszystkim swoim zdrowym podopiecznym. Najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Jagieło. Pod nieobecność Heleny Havelkovej przyjmująca miała możliwość dłużej przebywać na boisku i wyśrubować niezłe statystyki. Zdobyła 15 punktów atakiem i 3 blokiem. Nie miała równej sobie po obu stronach siatki.

Generalnie mistrzynie Polski zaprezentowały się solidnie na tle outsidera Orlen Ligi. Bez rewelacji, ale również bez rozczarowania. Ponad 10 punktów zdobyła Izabela Kowalińska i w końcu nadszedł wyczekiwany moment, kiedy przekroczyła granicę 200 oczek w sezonie.

Zespołowo największą różnicę na korzyść Chemika widać w ataku. Skuteczność w kończeniu akcji policzanek to 50 procent, a KSZO Ostrowiec SA była prawie dwukrotnie niższa. Roksana Brzóska dostała 28 piłek, a wykorzystała pięć. Podobnie bez ognia atakowały przyjmujące, co wykluczało równorzędną rywalizację. Najlepiej punktujące po stronie KSZO Dorota Ściurka i Karolina Bednarek zdobyły 6 punktów. Nie ma się czym chwalić.

W rubryce bloków Chemik górował 11:5, a w asach serwisowych 4:1. Jedynie pod względem liczby zepsutych zagrywek plusik po stronie KSZO, ale to tylko łyżka miodu w beczce dziegciu.

Wydaje się również, że zawiodła taktyka po stronie outsidera. Siatkarki KSZO Ostrowiec kierowały najwięcej zagrywek w kierunku Jagieło, która słynie z solidnego odbioru. Dzięki jej pomocy Chemik miał 51 procent pozytywnego przyjęcia, natomiast rywal 46 procent. Wszystkie te elementy w połączeniu zaowocowały wynikiem 3:0 w meczu bez większej historii.

Chemik Police Element KSZO Ostrowiec
4 Asy serwisowe 1
14 Błędy przy zagrywce 9
51 proc. Przyjęcie pozytywne 46 proc.
50 proc. (44/88) Skuteczność w ataku 27 proc. (25/93)
10 Błędy w ataku 17
11 Bloki 5Blog Vitala Heynena - trener mistrzów świata pisze specjalnie dla Czytelników WP!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
 • Braska Zgłoś komentarz
  KSZO to Klub Sportowy Zakładów Ostrowieckich czyli CHŁOPIEC=rodzaj M Ę S K I. No ile można powtarzać? Zmieńcie to proszę.
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×