Puchar Polski: Duet Mariusz Wlazły - Facundo Conte przechylił szalę zwycięstwa

WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski

Siatkarze PGE Skry Bełchatów po dramatycznym boju sięgnęli we Wrocławiu po Puchar Polski. Podopieczni Miguela Falaski mogli cieszyć się z końcowego sukcesu, bowiem w swoich szeregach mieli znakomicie dysponowanych Mariusza Wlazłego i Facundo Conte.

Starcie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z PGE Skrą Bełchatów w finale Pucharu Polski poziomem dramaturgii mogło zadowolić nawet najbardziej wymagających sympatyków siatkówki. Po rozczarowującej pierwszej odsłonie, kolejne były już zdecydowanie bardziej wyrównane. Ukoronowaniem widowiska był tie-break, w którym po grze na przewagi triumfowali podopieczni trenera Miguel Falaski.

Bohaterami finału Pucharu Polski byli Mariusz Wlazły i Facundo Conte, na których barkach opierała się gra ofensywna PGE Skry. Były reprezentant Polski na swoim koncie zapisał 22 punkty, kończąc 44 proc. kierowanych do niego piłek (17/39). Równie zapracowany był Argentyńczyk, który stanowił solidne wsparcie dla kapitana swojej ekipy punktując ze skutecznością 57 procent (21/37).

Jak się okazało, znakomita gra bełchatowskiego duetu przeważyła w konfrontacji z wyrównanym składem ZAKSY. W zespole Ferdinando De Giorgiego dobrze prezentowali się Dawid Konarski (20 punktów), Sam Deroo (18), Jurij Gladyr (15) oraz Rafał Buszek (15), który pojawił się na boisku od drugiego seta i był zdecydowanym wzmocnieniem dla drużyny lidera rozgrywek PlusLigi. Nie byli oni jednak w stanie skutecznie przeciwstawić się rywalom.

Stawka spotkania sprawiła, że obie ekipy postawiły na ryzykowną zagrywkę. Efektem były błędy po obu stronach popełniane w przyjęciu i polu serwisowym. Łącznie zawodnicy popełnili ich aż 70 pomyłek, licząc także pomyłki w ataku.

Porównanie statystyk:

ZAKSA Kędzierzyn-KoźlePGE Skra Bełchatów
8 Asy serwisowe 7
18 Błędy przy zagrywce 20
44 proc. (7 błędów) Przyjęcie dokładne 44 proc. (8 błędów)
51 proc. (65/127) Skuteczność w ataku 48 proc. (59/124)
7 Błędy w ataku 8
11 Skuteczne bloki 12
Źródło artykułu: