Łuczniczka - Lotos Trefl: Bydgoszczanie wyciągnęli pomocną dłoń do rywali

Siatkarze Łuczniczki nie wygrali na własnym terenie seta w starciu z wicemistrzami Polski. Mimo wyniku 3:0 mecz był dość zaciętym widowiskiem, a o zwycięstwie gdańszczan zadecydowała zagrywka Wojciecha Grzyba i błędy własne miejscowych.

Szymon Łożyński
Po sobotniej wpadce z Jastrzębskim Węglem (przegrana 1:3) podopieczni Andrei Anastasiego, myśląc realnie o 1. lub 2. pozycji po fazie zasadniczej, w starciu z Bydgoszczą musieli zainkasować trzy oczka. Drużyna z Trójmiasta stanęła na wysokości zadania i nad morze wraca z kompletem punktów.

Mecz mimo wyniku 3:0 nie był jednostronny widowiskiem. Scenariusz każdej z partii był bardzo podobny. Po wyrównanym początku kilkupunktową przewagę uzyskiwali gdańszczanie, którą jednak trwonili tuż po drugiej przerwie technicznej. W samych końcówkach goście mieli w swoich szeregach dwóch siatkarzy, którzy zadecydowali o losach meczu. W pierwszej i trzeciej partii był nim Murphy Troy. Z kolei w drugim secie miejscowych pogrążył Wojciech Grzyb.

Były środkowy reprezentacji Polski w środę zagrał fatalnie w ataku (0/6), ale swoją zagrywką siał popłoch, m.in. w końcówce drugiej odsłony, wśród przeciwników. Z kolei Troy był najlepiej punktującym zwycięskiej drużyny. Na przestrzeni trzysetowego starcia Amerykanin zdobył 16 punktów.
Murphy Troy za środowy występ w Łuczniczce otrzymał statuetkę MVP Murphy Troy za środowy występ w Łuczniczce otrzymał statuetkę MVP
Po drugiej stronie siatki nieoczekiwanie najlepiej punktującym został Łukasz Wiese. 23-latek wyszedł w wyjściowej szóstce gospodarzy, zastępując słabo dysponowanego ostatnio Kevina Klinkenberga. Wiese miał problemy w przyjęciu, ale świetnie spisał się w ataku, kończąc 15 z 30 ataków.

Przed kolejnymi spotkaniami drużyny nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek. W sobotę bydgoszczanie zmierzą się na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów. Z kolei w niedzielę gdańszczanie w hitowym starciu 20. kolejki podejmą ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle.