Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

LM: Francuska dominacja w klasyfikacji najlepiej punktujących. Punkty, bloki, asy I rundy play-off

W meczach rewanżowych I rundy play-off francuscy zawodnicy zdominowali klasyfikację najlepiej punktujących. Jednak mimo tak dobrych wyników, pożegnali się z dalszą rywalizacją. Polacy wyróżnili się w bloku i zagrywce.
Anna Bagińska
Anna Bagińska
Earvin Ngapeth / Earvin Ngapeth

Klasyfikację najlepiej punktujących zawodników oczywiście zdominowali przedstawiciele najbardziej zaciętych czy właściwie najdłuższych spotkań w rewanżach I rundy play-off Ligi Mistrzów. Aż połowa z sześciu rozegranych spotkań zakończyła się bowiem w tie-breakach. O ile obaj liderzy zestawienia wygrali swoje mecze, to dla Romana Daniłowa z Biełogorie Biełgorod oznaczało to awans do dalszej fazy rozgrywek, a dla Earvina Ngapetha stracone dwa sety były równoznaczne z pożegnaniem się z dalszą rywalizacją.

Najlepiej punktujący:

1. Roman Daniłow (Biełogorie Biełgorod), Earvin Ngapeth (DHL Modena) - po 23 punkty
3. Ludovic Castard (Tours VB), Antonin Rouzier (Arkas Izmir) - po 21 punktów
5. Luca Vettori (DHL Modena) - 18 punktów

Królem bloku tej fazy Ligi Mistrzów był Simon Van De Voorde, który zamurował wręcz rywali z Volley Asse-Lennik. Zresztą w pierwszych meczach fazy play-off Belg także był wysoko w tej klasyfikacji. Niewiele gorszy wyczyn zanotował David Smith, któremu aż sześciokrotnie udało się zablokować siatkarzy Biełogorie. Z dorobkiem czterech bloków do zestawienia załapał się przedstawiciel polskiej drużyny, Mariusz Marcyniak z PGE Skry Bełchatów.

Najlepiej blokujący:

1. Simon Van De Voorde (Trentino Volley) - 7 punktowych bloków
2. David Smith (Tours VB) - 6 punktowych bloków
3. Mariusz Marcyniak (PGE Skra Bełchatów), Aleksander Gutsaljuk (Zenit Kazań), Enrico Cester (Cucine Lube Banca Marche Civitanova), Kevin Le Roux (Halkbank Ankara)  - po 4 punktowe bloki

Kto oglądał mecz Ziraat Bankasi Ankara z PGE Skrą, ten pewnie się dziwił, czemu Marcus Nilsson nie zaczął go w wyjściowej szóstce, skoro potem wszedł i mimo, że nie rozegrał całego spotkania, to był trzecim punktującym zawodnikiem i zdecydowanym liderem na zagrywce. Zdobył w ten sposób aż sześć punktów. W zestawieniu mamy też innego uczestnika tego meczu, Marcina Janusza, który popisał się trzema asami. Tyle samo zaserwował w starciu z Zenitem Kazań Mateusz Mika.

Najlepiej zagrywający:

1. Marcus Nilsson (Ziraat Bankasi Ankara) - 6 asów serwisowych
2. Earvin Ngapeth (DHL Modena) - 4 asy serwisowe
3. Marcin Janusz (PGE Skra Bełchatów), Mateusz Mika (Lotos Trefl Gdańsk), Siergiej Tietiuchin (Biełogorie Biełgorod), Roman Daniłow (Biełogorie Biełgorod), Osmany Juantorena (Cucine Lube Banca Marche Civitanova) - po 3 asy serwisowe

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×