Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Bezradni gospodarze w starciu z ZAKSĄ

Trzeci pojedynek obu zespołów w tym sezonie, trzecie 3:0 po stronie siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla. Podopieczni Ferdinando De Giorgiego nie pozostawili złudzeń gospodarzom i wygrali bardzo pewnie. MVP spotkania został wybrany Kevin Tillie.

Roksana Bibiela
PAP / Maciek Kulczyński

Już na rozgrzewce było wiadomo, że jastrzębianie będą osłabieni brakiem kontuzjowanego Michała Masnego. W jego miejsce, do składu został dołączony zawodnik Młodej Ligi, Mariusz Magnuszewski. Tuż przed meczem, został wręczony przez prezesa Jastrzębskiego Węgla puchar za zdobycie złota w Młodej Lidze.

Fatalnie spotkanie rozpoczęli gospodarze. Jastrzębscy przyjmujący nie potrafili dokładnie przyjąć zagrywki, co dało od razu wysokie prowadzenie po stronie ZAKSY. Po pierwszej przerwie technicznej, dobre zagrywki Toontje van Lankvelta podciągnęły nieco wynik. Jednak, w każdej kolejnej akcji, uwidaczniała się przewaga kędzierzynian, która dała im zwycięstwo w premierowej partii.

Początek seta drugiego rozpoczął się od wyrównanej walki punkt za punkt. Jednak, jeszcze przed przerwą techniczną, podopieczni Ferdinando De Giorgiego odskoczyli na dwa oczka. Aczkolwiek, dużo wolniej, kędzierzynianie budowali swoją przewagę. Wielu korekt w składzie dokonał również Mark Lebedew, który wprowadził  DeRocco, Strzeżka i Formelę. Jastrzębianom udało się doprowadzić do wyrównania, jeszcze przed drugą przerwą techniczną. W końcówce seta, skuteczne zagrywki Jasona DeRocco dały pierwsze prowadzenie, w tym meczu, jastrzębianom (23:22). Jednak, kolejne dwie akcje to były niekończące się błędy własne. Goście wykorzystali pierwszą piłkę setową, blokując van Lankvelta.

Rozpoczęcie kolejnego seta nie zwiastowało przedłużenia tego spotkania. Już na pierwszej przerwie, kędzierzynianie odjechali na pięć oczek przewagi. Z każdą kolejną minutą, podopieczni Marka Lebedewa, tracili wiarę w możliwość zwycięstwa. Konsekwencja i pewność po stronie ZAKSY, była odczuwalna dla siatkarzy z Jastrzębia. W końcówce, poprawić wynik próbował swoimi zagrywkami Jason DeRocco, ale przewaga po stronie kędzierzynian była zbyt duża, by spróbować wygrać w tym sezonie. Set kończy się wynikiem 18:25.

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (15:25, 23:25, 18:25)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Gil, Lankvelt, Sobala, Hain, Szafranowicz, Popiwczak (libero), Mihułka (libero), De Rocco, Strzeżek, Formela, Boruch, Bachmatiuk

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Tillie, Konarski, Gladyr, Wiśniewski, Deroo, Toniutti, Zatorski (libero), Semeniuk, Rejno, Bociek, Pająk

MVP: Kevin Tillie (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

Źródło: TVP S.A.