Developres SkyRes - Pałac: Rzeszowianki sprezentowały rywalkom zwycięstwo

W drugim meczu fazy play-off 9-12, Developres SkyRes Rzeszów uległ Pałacowi Bydgoszcz 0:3. Rzeszowianki ten pojedynek przegrały na własne życzenie.

Mateusz Lampart
WP SportoweFakty / Marcin Olczyk

Developres SkyRes Rzeszów w czwartkowym meczu z Pałacem Bydgoszcz dwukrotnie trwonił przewagi. W pierwszym i trzecim secie ekipa ze stolicy Podkarpacia prowadziła z bydgoszczankami 16:11. Kolejne akcje jednak padały łupem przyjezdnych. W najważniejszych momentach tego meczu podopieczne Adama Grabowskiego były znacznie pewniejsze i zasłużenie wygrały to spotkanie.

Po stronie gospodyń najlepiej spisała się Agata Skiba. Przyjmująca co prawda zaliczyła fatalny fragment w pierwszym secie, ale potem to na niej opierał się ciężar gry. 24-latka zakończyła mecz z 13 punktami (42 proc. efektywności w przyjęciu, 47 proc. skuteczności w ataku, 2 punkty z zagrywki i 3 bloki). Dobrą zmianę dała także Katarzyna Warzocha (6 "oczek", 56 proc. w ataku, 1 blok). Środkowa zmieniła Anę Otasević. Jacka Skroka zawiodły Magda Jagodzińska (10 punktów, 36 proc. w ataku i 2 bloki) i Magdalena Hawryła (3 punkty, 17 proc. w ataku, 1 blok). Sytuację próbowała ratować Joanna Kapturska, ale jej występ również nie był udany.
Po drugiej stronie siatki znakomicie spisała się Joanna Kuligowska, zdobywczyni 14 punktów (61 proc. w przyjęciu, 52 proc. w ataku, 1 blok). Przyjmująca kończyła najważniejsze piłki w trakcie gry na przewagi. Bardzo dobre zawody rozegrała również Natalia Misiuna. Środkowa na tle swoich vis-a-vis wyglądała wyśmienicie (57 proc. w ofensywie, 3 bloki). Tę dwójkę wspierała również Ewelina Krzywicka, która przez długi czas była nie do zatrzymania w ataku (31 proc. w odbiorze i 52 proc. w ataku). Świetnie grę poprowadziła Marlena Pleśnierowicz. Serwis rozgrywającej sprawiał największe problemy ekipie znad Wisłoka. W Pałacu przeciętnie zagrały Pola Nowakowska (44 proc. w przyjęciu) i Jagoda Maternia (33 proc. kończonych piłek).