KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Polski trener objął stanowisko selekcjonera siatkarskiej reprezentacji Izraela

Były trener młodzieżowych reprezentacji Polski Grzegorz Ryś po raz kolejny udowodnił, że nie boi się wyzwań. Po pracy na stanowiskach selekcjonera reprezentacji Egiptu i ZEA, 48-letni szkoleniowiec został trenerem siatkarzy Izraela.

Jacek Pawłowski
Jacek Pawłowski
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

Nowe obowiązki Grzegorz Ryś pełni od 10 kwietnia. Zadaniem jakie postawiono przed szkoleniowcem jest awans na turniej Mistrzostw Europy 2017. Podopieczni polskiego trenera zmagania w kwalifikacjach rozpoczną 20 maja 2016 r. od I rundy. Rywalami Izraela na turnieju w Norwegii będą wówczas gospodarze, Węgrzy oraz Anglicy.

Izrael to kolejny egzotyczny kierunek, jaki polski szkoleniowiec obrał w swojej pracy. Wcześniej Grzegorz Ryś bez większych sukcesów trenował reprezentacje Egiptu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przed kolejnym wyzwaniem były selekcjoner młodzieżowych reprezentacji Polski stawia sobie ambitne cele, choć jak zaznacza, niezbędna będzie cierpliwość. - Jeżeli chcemy być jedną z najlepszych drużyn w Europie, będziemy musieli wykazać się dużą cierpliwością. Trzeba ciężko pracować z młodymi zawodnikami i systematycznie wprowadzać ich do reprezentacji. To pozwoli nam się rozwijać - przyznaje doświadczony szkoleniowiec na łamach serwisu cev.lu.

Grzegorz Ryś nie ukrywa, że zamierza opracować system szkolenia oparty między innymi na doświadczeniach z Polski, co w dłuższej perspektywie może przynieść wymierne efekty. - Myślę, że możemy uczyć się od polskiego systemu i wykorzystać go, ale to musi się wydarzyć krok po kroku. Ważne jest, aby każdy kraj podążał własną drogą i uczył się tego, co najlepsze. Ja chcę słuchać opinii izraelskich trenerów, ponieważ mają duże doświadczenie. To bardzo ważne dla naszego programu rozwoju. Powinniśmy szanować swoje doświadczenia i je wykorzystywać, aby stworzyć wizję budowy drużyny na najbliższe 10-15 lat - uważa Ryś.

Zobacz wideo: Kibice w Spodku pomogą hokeistom w awansie do Elity
Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
cev.lu
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×