KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Prezes PGE Atomu Trefla Sopot: Rekord frekwencji jest dla nas powodem do dumy

Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot 28 kwietnia wywalczyły 6. złoty medal z rzędu. Dopingowało je 8558 osób, co jest rekordem frekwencji w historii rozgrywek ORLEN Ligi.
Ola Piskorska
Ola Piskorska
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

Aż do tegorocznego finału największą dotąd liczbą kibiców podczas meczu PGE Atom Trefl Sopot było 7000 fanów goszczących na trybunach Ergo Areny. Miało to miejsce dokładnie 27 marca 2012 roku podczas drugiego meczu finałowego siatkarskiej ekstraklasy z muszyńskim MKS. Sopocki klub zatem nie tylko poprawił dotychczasowy rezultat, ale przede wszystkim kontynuował również ważną misję.

- Nie myśleliśmy o rekordzie frekwencji – bardziej o tym, aby pokazać dzieciom dobre sportowe wzorce w bezkonfliktowej, ale i bardzo dynamicznej dyscyplinie sportu, jaką jest siatkówka kobiet. Poza dziećmi z Kaszub na nasz mecz przyszło jeszcze drugi raz tyle kibiców, co byłoby także świetnym rezultatem. Dla nas ważna jest promocja siatkówki w regionie, więc rekord frekwencji jest dla nas powodem do dumy i serdecznie dziękujemy kibicom, że byli z nami w ten szczególny wieczór. Powtórzę raz jeszcze, że dla naszego klubu i wszystkich, którzy są w naszym zespole, kibice są ekstremalnie ważną częścią tego, co robimy na co dzień. Każdy z naszych medali to zatem także ich medal - mówi Marek Wierzbicki, prezes PGE Atomu Trefla Sopot.

Rekord Orlen Ligi napawa jednak sopockich działaczy sporą dumą - klub przy okazji każdego spotkania stara się maksymalnie uatrakcyjnić organizowane wydarzenia sportowe o różne projekty okołomeczowe, a także stanowiska dedykowane animacjom najmłodszych kibiców. Podczas finału z Chemikiem Police na trybunach obecnych było 4000 dzieci ze szkół kaszubskich. To jeden z elementów promowania kultury fizycznej wśród najmłodszych. Kilka dni później 4 maja w ERGO ARENIE odbył się także trening dla 80 dzieci z Kościerzyny, które ćwiczyły razem z sopockimi siatkarkami.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienazywo. Siatkarskie kontrowersje wokół reprezentacji. "To jest ewenement"

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (2)
 • Bol. Zgłoś komentarz
  To jednak Atom wygrał Orlen Ligę w sezonie 2015/2016 (jak wyżej napisano) - a to ciekawe bo myślałem, że trzeci raz z rzędu Chemik Police???
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×