Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

ŁKS Commercecon gotowy na Orlen Ligę

W czwartek w siedzibie firmy Commercecon spotkali się przedstawiciele Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, władz miasta Łodzi, a także działacze ŁKS-u Commercecon, który chciałby w kolejnym sezonie zagrać w Orlen Lidze.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
WP SportoweFakty / Krzysztof Sędzicki

W spotkaniu wzięli udział wiceprezes zarządu ligi, Artur Popko, a także członkowie Rady Nadzorczej, Jacek Grabowski i Roman Lisowski. Miasto Łódź reprezentowali wiceprezydent Tomasz Trela oraz radny Mariusz Przybyła. Z kolei przedstawicielami klubu byli Katarzyna Sielicka, a także trener Maciej Bartodziejski, który przyjechał na spotkanie prosto ze zgrupowania reprezentacji Polski.

Głównym tematem rozmów był rzecz jasna udział ŁKS-u Commercecon Łódź w rozgrywkach Orlen Ligi w sezonie 2016/2017. Mistrz I ligi przedstawił umowy sponsorskie, które mają gwarantować budżet na poziomie ekstraklasy. Potwierdzono też wszystkie dokumenty złożone przez łódzki klub na początku maja.

Pojawiały się również pytania o skład, transfery oraz gwarancje miasta co do miejsca rozgrywania meczów, którym ma być Atlas Arena. Tu wiceprezydent Trela podtrzymał swoje zapewnienie. Decyzja o tym, czy zespół z Łodzi zostanie dopuszczony do rozgrywek Orlen Ligi w kolejnym sezonie, ma zapaść do 24 czerwca.

Nie czekając na odpowiedź ze strony władz ligi, ŁKS Commercecon przedłużył kontrakt z australijską środkową, Katariną Osadchuk, choć składano jej wiele ofert zarówno z klubów I ligi, jak i Orlen Ligi. Wszystkie pozostałe siatkarki wyraziły chęć pozostania w zespole, ale ich decyzja z pewnością uzależniona jest od tego, na jakim poziomie rozgrywek występować będzie drużyna z Miasta Włókniarzy za kilka miesięcy.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienaeuro Maciej Terlecki: Wszystko zależy od Lewandowskiego


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Czy ŁKS Commercecon powinien zostać dopuszczony do gry w Orlen Lidze w kolejnym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
własne/siatkalks.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×