WGP, gr. C3: dominatorki z Kolumbii

Grupa C3 tegorocznej edycji World Grand Prix siatkarek rozgrywała swoje mecze w kolumbijskim Cali. Komplet zwycięstw zapisały na swoim koncie gospodynie turnieju.

Olga Krzysztofik

W Cali zmierzyły się reprezentacje Kazachstanu, Australii, Meksyku oraz gospodyń, czyli Kolumbii. Z tej stawki pod względem poziomu swojej gry wyraźnie odstawały Australijki, które przez trzy dni zdołały ugrać zaledwie jednego seta - w starciu z Meksykankami.

Zmagania zakończyła konfrontacja Kolumbijek z Kazaszkami, co było walką o zwycięstwo w całym turnieju. Po dwóch pierwszych setach, które były w miarę wyrównane, na tablicy widniał remis 1:1. Jednak w dwóch kolejnych odsłonach Kolumbijki były już zdecydowanie lepsze, a w ostatnim pozwoliły rywalkom na zdobycie zaledwie 12 punktów.

Z turnieju w Cali awans do Final Four III Dywizji wywalczyły Kolumbijki, zaś Kazaszki będą gospodyniami zmagań. Finały zostaną rozegrane w najbliższy weekend, w dniach 18-19 czerwca. Najlepszy zespół zdobędzie przepustkę do II Dywizji World Grand Prix.