Impel Wrocław skompletował kadrę przyjmujących

Andrea Kossanjowa trafiła do Impela jako wielokrotna mistrzyni Czech w barwach ekipy z Prościejowa. Po udanym sezonie przyjmująca przedłużyła umowę z wrocławskim klubem.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski

W debiutanckim sezonie w Impelu Wrocław rozegrała 33 mecze, zdobywając 191 punktów. Dwukrotnie w ręce przyjmującej trafiała statuetka MVP spotkania.

- Możemy pochwalić się, że udało nam się zatrzymać bardzo wartościową zawodniczkę. Pochwalić, bo talent Andrei został zauważony nie tylko przez nas, ale i wiele innych drużyn, także spoza Orlen Ligi. Przez cały sezon Andrea dała się poznać jako bardzo pozytywna osoba i siatkarka w pełni zaangażowana w trening, mecze i życie całej drużyny. Tym zaskarbiła sobie nasze zaufanie - skomentował Jacek Grabowski, prezes zarządu Impel Volleyball S.A.

Andrea Kossanjowa tuż po zdobyciu brązowego medalu z Impelem udała się na zgrupowanie kadry. Wraz z reprezentacją Czech w tym sezonie brała udział między innymi w rozgrywkach II Dywizji World Grand Prix.

- We Wrocławiu poznałam wielu wspaniałych ludzi. To niesamowite miasto, uwielbiam tu przebywać. Bardzo sobie cenię przyjaciół, którymi się otaczałam cały sezon. To był główny powód, dla którego zdecydowałam się na przedłużenie kontraktu. Cieszę się też na współpracę z Markiem, to bardzo dobry trener. Klub zbudował naprawdę świetny zespół. Na pewno stać nas na walkę o najwyższe cele w nowym sezonie Orlen Ligi - powiedziała Kossanjowa, cytowana przez oficjalną stronę klubową.

Impel przedłużając kontrakt z Czeszką zakończył kompletowanie siatkarek na pozycji przyjmującej. Oprócz Kossanjowej, na tej pozycji będą grać Barbara Cembrzyńska, Aleksandra Sikorska, Megan Courtney oraz Natalia Mędrzyk (Kurnikowska). W drużynie zagrają również Joanna Kaczor, Micha Hancock, Agata Sawicka, Magda Stasiak, Monika Ptak oraz Agnieszka Kąkolewska.

ZOBACZ WIDEO Euro 2016. Haris Seferović: Kamil Glik to twardy typ (źródło TVP)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×