Olsztynianie znów sięgnęli po Argentyńczyka. Palacios ma być lepszy od Bengolei

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Ezequiel Palacios w najbliższych rozgrywkach będzie występował w Indykpolu AZS-ie Olsztyn. Przyjmujący będzie ósmym Argentyńczykiem w historii PlusLigi. Najlepszego "nosa" do zawodników z tego kraju miała PGE Skra Bełchatów.

Ezequiel Palacios podpisał dwuletni kontrakt z Indykpolem AZS-em Olsztyn. To pokazuje, że w Warmii liczą na przyjmującego. 23-latek przez ostatnie siedem sezonów występował w rodzimym La Union de Formosa Club. Palacios ma za sobą występy w reprezentacji Argentyny. Teraz jego zadaniem będzie zastąpienie w Indykpolu AZS-ie Marcina Walińskiego, który przeniósł się do MKS-u Będzin.

Argentyńczyk będzie ósmym zawodnikiem ze swojego kraju w historii rozgrywek zawodowych w Polsce. Najwięcej meczów na polskich boiskach rozegrali Nicolas Uriarte i Facundo Conte. PGE Skra Bełchatów zakontraktowała tych zawodników po tym, jak w sezonie 2012/2013 drużyna zajęła piąte miejsce w stawce ligowej. Obaj świetnie odnaleźli się w naszych realiach. Rozgrywający nadal będzie grał dla bełchatowian, z kolei przyjmujący w nieprzyjemnych okolicznościach opuścił zespół i przeniósł się do chińskiego Shanghai Weibo.

Nieźle na polskich boiskach radził sobie również Jose Luis Gonzalez, którego pozyskał BBTS Bielsko-Biała. Atakujący był wiodącą postacią klubu z Podbeskidzia. Pozostali Argentyńczycy w Polsce rzadko spełniali pokładane w nich nadzieje, choć Pablo Bengolea i Cristian Poglajen momentami potrafili prezentować wysoki poziom.

Argentyńczycy w PlusLidze:

ZawodnikKlubyMecze
Nicolas UriartePGE Skra93
Facundo ContePGE Skra89
Jose Luis GonzalezBBTS51
Pablo BengoleaIndykpol AZS27
Cristian PoglajenEffector26
Martin Blanco CostaSiatkarz24
Bruno RomanuttiEffector23

ZOBACZ WIDEO #dziejesienaeuro. Radosław Gilewicz po meczu Polaków. "Powinniśmy być dumni z tej kadry"

Źródło artykułu: