Kolejna Serbka w Chemiku Police

Mistrz Orlen Ligi zakontraktował 27-letną przyjmującą znaną z występów w reprezentacji swojego kraju, Jelenę Blagojević. To druga serbska zawodniczka w kadrze polickiego klubu.

Michał Kaczmarczyk
WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa

Jelena Blagojević to dwukrotna mistrzyni Serbii w barwach Crvenej Zvezdy Belgrad, a take była zawodniczka Chateau D'Ax Urbino, Foppapedretii Bergamo oraz tureckiego Imperial Hastanesi Idmanocagi, z którym zajęła drugie miejsce w ubiegłorocznej edycji Pucharu Challenge. Sama siatkarka zdobyła nagrodę MVP meczu finałowego tych rozgrywek. 27-latka zdobyła także brązowy medal Ligi Europejskiej wraz z reprezentacją Serbii.

Blagojević to kolejna po Stefanie Veljković serbska zawodniczka w składzie Chemika Police, w poprzednich latach barwy tego klubu reprezentowały także Maja Ognjenović, Sanja Malagurski i Ana Bjelica. Póki co aktualny mistrz Orlen Ligi potwierdził, że w składzie drużyny na sezon 2016/2017 znajdą się Anna Werblińska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Stefana Veljković, Joanna Wołosz, Katarzyna Gajgał-Anioł, Aleksandra Krzos, Malwina Smarzek, Aleksandra Jagieło i Mariola Zenik. Zespół poprowadzi trener reprezentacji Rosji i były szkoleniowiec męskiej ekipy Dynama Moskwa Jurij Mariczew.