WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Mirosław Przedpełski i Artur Popko wrócili do pracy w Polskim Związku Piłki Siatkowej

W Krakowie odbyło się trzecie posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej kadencji 2016-2020. Wybrano znaczną część składów wydziałów merytorycznych, komisji i Sądu Odwoławczego przy PZPS.
Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński

Do pracy w PZPS po przerwie wrócili podejrzani o korupcję przy organizacji MŚ 2014 Mirosław Przedpełski oraz Artur Popko. Pierwszy z nich trafił do Wydziału ds. Kontaktów Międzynarodowych, zaś drugi do Wydziału Strategii.

Przedpełski i Popko mogli powrócić do pracy w Polskim Związku Piłki Siatkowej, gdyż do tej pory nie zostali skazani prawomocnym wyrokiem sądu. Ich proces w związku z zarzutami korupcyjnymi ma się rozpocząć we wrześniu. 

***

Jacek Kasprzyk, Prezes PZPS poinformował, że przyszłoroczne mistrzostwa Europy mężczyzn, których Polska jest gospodarzem, odbędą się w terminie 25 sierpnia - 3 września 2017 roku.

Od najbliższego sezonu drużyny Szkół Mistrzostwa Sportowego PZPS nie będą uczestniczyć w fazach play off rozgrywek ligowych. Ta decyzja Zarządu pozwoli na zmniejszenie obciążeń uczennic i uczniów SMS, którzy mają obowiązki reprezentacyjne, wobec macierzystych klubów oraz szkolne.

Zarząd zatwierdził nowy system wynagradzania w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych, który będzie obowiązywać do końca roku 2016.

ZOBACZ WIDEO Serbowie o polskich kibicach. "Czujemy się tutaj jak w domu" (źródło TVP)

Ponadto Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej zdecydował, że kluby które zgłoszą aplikacje do rozgrywek I i II lig kobiet i mężczyzn w sezonie 2016/2017 zostaną włączone do rozgrywek sezonu 2016/2017, pod warunkiem uiszczenia obowiązkowych opłat. Dotychczas wpłynęło łącznie niemal 20 takich zgłoszeń (elektronicznych i pocztowych).

Zatwierdzony został także Regulamin Profesjonalnego Współzawodnictwa w piłce siatkowej na sezon 2016/2017. Najistotniejsze zmiany w Regulaminie związane są z barażami pomiędzy Orlen Ligą, PlusLigą a najlepszymi drużynami I lig kobiet i mężczyzn. Nadal zachowane zostają wymogi infrastrukturalne, formalne, finansowe stawiane klubom Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

Ważną modyfikacją jest także, iż o kolejności w tabeli rozgrywek w pierwszej rzędzie decydować będą: punkty, liczba zwycięstw, a dalej stosunek setów, stosunek małych punktów.

Przyjęte także zostały uchwały o systemach rozgrywek Pucharu Polski w sezonie 2016/2017. Turnieje finałowe odbędą się 4 i 5 lutego 2017 roku - kobiety, 28 i 29 stycznia 2017 roku - mężczyźni.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
PZPS

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Stanisław Tabasz 0
  Uzupełniłem swój komentarz wcześniejszy, stąd usunąłem pierwowzór.
  Krzysztof Kowalski To trzeba mieć tupet ja bym na miejscu premier wprowadził tam komisarza aby się te łachudry same podały do dymisji i dym jak cholera nawet z zagrożeniem wykluczenia naszego związku wtedy byśmy zobaczyli o co tak naprawdę chodzi czy o dobro siatkówki czy o wyciąganie kasy
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Stanisław Tabasz 0
  Kowalski Krzysiu (mam nadzieję nie Trollu) niczym kogoś pomówionego skażesz na kryminał palnij się w głowę. W Polsce twojej premierki czterech psycholi stale oskarża politycznych przeciwników o wszystko. Ziobro, Macierewicz, Błaszczak i Kamiński po to zostali ministrami. Trzeba jeszcze zniszczyć prawo, aby sprawiedliwość była po ich stronie. Śnią ci się sądy kapturowe lub robotniczo - chłopskie? Pan Mirosław Przedpełski padł ofiarą rozgrywek ambitnych działaczy i tajniaków Kamińskiego. Obecnie jego CBA śpi, nie widzi nawet policjantów, którzy rozkradają dowody rzeczowe odebrane złodziejom. O korupcji władzy dzisiaj nikt nie słyszy. Prędzej tajniacy odnajdą coś na Petru lub Kijowskiego. Władza cacy, a konfidenci rządowi morda w kubeł, niech wiedzą kto im płaci. Jak się nie podoba postawią tam swoich, bez konkursu .
  Krzysztof Kowalski To trzeba mieć tupet ja bym na miejscu premier wprowadził tam komisarza aby się te łachudry same podały do dymisji i dym jak cholera nawet z zagrożeniem wykluczenia naszego związku wtedy byśmy zobaczyli o co tak naprawdę chodzi czy o dobro siatkówki czy o wyciąganie kasy
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Małgorzata 1
  No tak za dobrze się dzieje w siatkówce, trzeba zrobić trochę dymu. Odstraszyć kibiców wysokimi cenami za bilety. Pokazać jaki to PZPS jest transparentny, że nawet zarzuty korupcyjne nie są w stanie przeszkodzić tak dobrym działaczom... Ja wiem, póki co są niewinni, aż do procesu i wyroku. Ale na miłość, przecież Ci ludzie będą twarzą naszej siatkówki, a co jeśli ich skarzą??? A sami zainteresowani panowie nie czują, że to trochę nie wypada???
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×