KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mirosław Przedpełski i Artur Popko wrócili do pracy w Polskim Związku Piłki Siatkowej

W Krakowie odbyło się trzecie posiedzenie Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej kadencji 2016-2020. Wybrano znaczną część składów wydziałów merytorycznych, komisji i Sądu Odwoławczego przy PZPS.

Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński

Do pracy w PZPS po przerwie wrócili podejrzani o korupcję przy organizacji MŚ 2014 Mirosław Przedpełski oraz Artur Popko. Pierwszy z nich trafił do Wydziału ds. Kontaktów Międzynarodowych, zaś drugi do Wydziału Strategii.

Przedpełski i Popko mogli powrócić do pracy w Polskim Związku Piłki Siatkowej, gdyż do tej pory nie zostali skazani prawomocnym wyrokiem sądu. Ich proces w związku z zarzutami korupcyjnymi ma się rozpocząć we wrześniu.

***

Jacek Kasprzyk, Prezes PZPS poinformował, że przyszłoroczne mistrzostwa Europy mężczyzn, których Polska jest gospodarzem, odbędą się w terminie 25 sierpnia - 3 września 2017 roku.

Od najbliższego sezonu drużyny Szkół Mistrzostwa Sportowego PZPS nie będą uczestniczyć w fazach play off rozgrywek ligowych. Ta decyzja Zarządu pozwoli na zmniejszenie obciążeń uczennic i uczniów SMS, którzy mają obowiązki reprezentacyjne, wobec macierzystych klubów oraz szkolne.

Zarząd zatwierdził nowy system wynagradzania w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych, który będzie obowiązywać do końca roku 2016.

ZOBACZ WIDEO Serbowie o polskich kibicach. "Czujemy się tutaj jak w domu" (źródło TVP)

Ponadto Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej zdecydował, że kluby które zgłoszą aplikacje do rozgrywek I i II lig kobiet i mężczyzn w sezonie 2016/2017 zostaną włączone do rozgrywek sezonu 2016/2017, pod warunkiem uiszczenia obowiązkowych opłat. Dotychczas wpłynęło łącznie niemal 20 takich zgłoszeń (elektronicznych i pocztowych).

Zatwierdzony został także Regulamin Profesjonalnego Współzawodnictwa w piłce siatkowej na sezon 2016/2017. Najistotniejsze zmiany w Regulaminie związane są z barażami pomiędzy Orlen Ligą, PlusLigą a najlepszymi drużynami I lig kobiet i mężczyzn. Nadal zachowane zostają wymogi infrastrukturalne, formalne, finansowe stawiane klubom Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

Ważną modyfikacją jest także, iż o kolejności w tabeli rozgrywek w pierwszej rzędzie decydować będą: punkty, liczba zwycięstw, a dalej stosunek setów, stosunek małych punktów.

Przyjęte także zostały uchwały o systemach rozgrywek Pucharu Polski w sezonie 2016/2017. Turnieje finałowe odbędą się 4 i 5 lutego 2017 roku - kobiety, 28 i 29 stycznia 2017 roku - mężczyźni.

Blog Vitala Heynena - trener mistrzów świata pisze specjalnie dla Czytelników WP!

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
PZPS
Komentarze (10)
 • Małgorzata Zgłoś komentarz
  No tak za dobrze się dzieje w siatkówce, trzeba zrobić trochę dymu. Odstraszyć kibiców wysokimi cenami za bilety. Pokazać jaki to PZPS jest transparentny, że nawet zarzuty korupcyjne nie
  Czytaj całość
  są w stanie przeszkodzić tak dobrym działaczom... Ja wiem, póki co są niewinni, aż do procesu i wyroku. Ale na miłość, przecież Ci ludzie będą twarzą naszej siatkówki, a co jeśli ich skarzą??? A sami zainteresowani panowie nie czują, że to trochę nie wypada???
  • Krzysztof Kowalski Zgłoś komentarz
   To trzeba mieć tupet ja bym na miejscu premier wprowadził tam komisarza aby się te łachudry same podały do dymisji i dym jak cholera nawet z zagrożeniem wykluczenia naszego związku wtedy
   Czytaj całość
   byśmy zobaczyli o co tak naprawdę chodzi czy o dobro siatkówki czy o wyciąganie kasy
   • Erk9 Zgłoś komentarz
    No i klasa, fryzjer pewnie zostanie rzecznikiem PZPN po wyjściu na wolność
    • jonny Zgłoś komentarz
     Mafia ma się dobrze! A wszyscy milczą.Dziki kraj.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×