LŚ 2016: Wallace De Souza lepszy od Antonina Rouziera w pojedynku atakujących

Reprezentacja Brazylii pokonała Francję 3:1 w drugim półfinałowym meczu Ligi Światowej 2016. Bardzo dużo punktów zdobyli dla swoich drużyn atakujący.

Wiktor Gumiński

Najlepiej punktującym zawodnikiem spotkania okazał się Wallace De Souza, zapisując na swoim koncie aż 29 "oczek". Jego dynamiczne uderzenia bardzo często przynosiły Brazylijczykom efekty, ponieważ skutecznie wykończył aż 25 z 43 otrzymanych wystaw (58 procent).

Z niewiele gorszej strony pokazał się jego vis a vis Antonin Rouzier. Francuz zdobył łącznie 27 punktów, kończąc połowę posłanych do niego piłek (24/48). Popełnił o jeden błąd więcej niż jego rywal (7 do 6).

W ataku generalnie znacznie lepiej wypadła jednak Brazylia (55 do 45 proc.). Na tak pozytywny wskaźnik zespołu z Ameryki Południowej zapracował w dużej mierze Ricardo Lucarelli (15/25 - 60 proc.). Co więcej, francuscy zawodnicy oddali tym elementem za darmo aż 23 punkty, podczas gdy Canarinhos zaledwie 11.

Podopieczni Bernardo Rezende zdominowali także reprezentację Francji blokiem (14 do 8). W tym aspekcie brylował środkowy Mauricio Souza, uzyskując nim aż 5 punktów. Trzeba jednak przy tym dodać, że z powodu kontuzji zmuszony był do opuszczenia boiska już w połowie trzeciego seta. 3 "czapami" popisali się natomiast Lucas Saatkamp i Julien Lyneel.

Francuzi z kolei wypadli lepiej od przeciwnika w zagrywce. Popełnili mniej błędów (13 do 16), posyłając zarazem dwukrotnie większą liczbę asów (10 do 5). "Królem serwisowego polowania" okazał się Kevin Le Roux (3 pkt).

W finale Ligi Światowej 2016 Brazylia zagra z Serbią (17 lipca, godz. 20:30), zaś Francja podejmie w meczu o 3. miejsce Włochów (17 lipca, godz. 17:30).