Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rio 2016. Rosyjski działacz: Biorąc pod uwagę nasze stosunki z FIVB, nie powinniśmy mieć problemów

Rosjanie są niemal przekonani, że Światowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) wyrazi zgodę na ich udział w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. O tym może świadczyć wypowiedź Sekretarza Generalnego Rosyjskiego Związku Siatkówki.
Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
PAP / Darek Delmanowicz

W niedzielę Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOL) ogłosił, że nie wykluczy całej ekipy z Rosji ze zmagań olimpijskich, jednakże zgodę na występ konkretnych Rosjan podczas IO 2016 będą musiały wyrazić poszczególne federacje sportowe.

MKOL podkreślił, że na igrzyska nie zostanie dopuszczony żaden Rosjanin, który został kiedykolwiek przyłapany na stosowaniu dopingu, mimo iż odbył karę dyskwalifikacji.

- Jest to dla nas pozytywna wiadomość. Jedynym problemem może być przypadek Aleksandra Markina (w jego organizmie wykryto niewielką dawkę niedozwolonego od 1 stycznia 2016 roku meldonium, ale ostatecznie nie został zdyskwalifikowany - przyp. red.). Biorąc pod uwagę nasze stosunki z FIVB, nie powinniśmy mieć problemów z uzyskaniem zgody na występ podczas igrzysk - stwierdził Sekretarz Generalny Rosyjskiego Związku Siatkówki, Aleksander Jaremenko.

Sborna, jeśli zostanie dopuszczona do turnieju olimpijskiego, będzie broniła tytułu wywalczonego przed czterema laty w Londynie.

ZOBACZ WIDEO Karol Kłos: Nie może być tak, że jedna reprezentacja się wspomaga niedozwolonymi środkami

Czy uważasz, że FIVB powinna wyrazić zgodę na udział Rosjan w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
r-sport.ru
Komentarze (6):
 • asport Zgłoś komentarz
  Złapano na dopingu 8 rosyjskich siatkarzy halowych, złapała ich WADA, dlaczego MKOL, FIVB i CEV nie podają ich nazwisk? . Czy chcą sprawę przytuszować, bo na liście są reprezentacyjne
  Czytaj całość
  nazwiska (Muserski i inni) i byłyby podstawy do podważenia wyników Rosji i rosyjskich zespołów klubowych w wielu odbytych już rozgrywkach? . Czy MKOL, FIVB i CEV sądzą że start rosyjskich siatkarzy na igrzyskach, w sytuacji nie podania tych 8 (10) nazwisk, będzie przyjęty przychylnymi oklaskami? Że ludzie będą klaskać podejrzanym o doping? Przecież zamiast święta sportu będzie atmosfera podejrzliwości, to oczywiste. . Nie bądźmy naiwni, 8 (10) rosyjskich dopingowiczów zostało złapanych, ale to jest tylko część większego zbioru, który się dopingował, a cała sytuacja była ukrywana przez Rosję. Jeśli do ukrywania dopingowiczów przyłączą się MKOL, FIVB i CEV, będzie to absolutny koniec sportu olimpijskiego.
  • jaet Zgłoś komentarz
   No właśnie pytanie co z 8 nazwiskami z raportu WADA? Przecież to oficjalnie podano, a sekretarz radośnie oznajmia że sprawa dotyczy (a właściwie nie dotyczy), tylko Markina.
   • kristobal Zgłoś komentarz
    ciekawe, czy FIVB ujawni nazwiska tych 10 zawodników/zawodniczek, którzy znaleźli się w raporcie Obstawiam, że Muserski jest jednym z nim, dlatego nie zagra w Rio pod płaszczykiem
    Czytaj całość
    kontuzji. Trzeba zobaczyć jaki skład wystawi Alekno - czy Michajłow, Grankin i Tietiuchin też nie są wśród nich
    • stary kibic Zgłoś komentarz
     Juan Antonio Samaranch, wieloletni szef MKOL, jak twierdzą Felsztynski/Popow przez lata lat był agentem KGB - wg ich książki "KGB gra w szachy".. Za red. Rachoniem -
     Czytaj całość
     https://twitter.com/michalrachon/status/757239722112610304
     • yes Zgłoś komentarz
      "Biorąc pod uwagę nasze stosunki z FIVB, nie powinniśmy mieć problemów z uzyskaniem zgody na występ podczas igrzysk" - mają pewnie sprawę zaklepaną. W rosyjskim laboratorium też
      Czytaj całość
      wszystko było w porządku...do czasu.
      • Seb Glamour Zgłoś komentarz
       Tu jest też pies pogrzebany.....akurat FIVB żaden doping u Rosjan nie przeszkadza.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×